Hamrlík na penaltu nechtěl, ale proměnil ji

• 1
Zlín - Jede Hamrlík, to je jasný gól, říkali si zlínští fandové v 5. minutě souboje s Litvínovem, když se domácí obránce chystal na trestné střílení. Ovšem specialista na nájezdy si tak jistý nebyl. Naopak chtěl se vyhnout zodpovědnosti. Ale nakonec se rozjel a skóroval.

Výrazně tak přispěl k vítězství extraligových hokejistů RI Okna Zlín 3:1 nad Litvínovem. Triumf zvýraznil v poslední třetině, kdy skóroval podruhé - ve dvojnásobné přesilovce.

"Chtěl jsem, aby jel Jarda Balaštík, ale ten mě s trenérem přemluvil, abych šel já," uvedl Martin Hamrlík.

Proč jste se chtěl trestnému střílení vyhnout?
Nikdo není v pohodě, ani já. Proto jsem nechtěl jet.

Hodně jste si po trefě vydechl?
Jasně. Když je to na konci zápasu a neproměníte, jdete do kabiny a už to neřešíte. Kdybych to nedal v úvodu, měl bych to celý zápas v hlavě.
Naštěstí to vyšlo, gól nám hodně pomohl.

V minulém domácím utkání s Litvínovem jste měli výhodu trestného střílení dvakrát, tentokrát jednou. Jak si to vysvětlujete?
To je strašná náhoda. Vždyť už nějakých dvacet zápasů jsme trestné nejeli, shodou okolností to znovu vyšlo na Litvínov.

Po čtyřech porážkách v řadě jste vyhráli a nakročili k tomu, abyste splnili bodové ultimátum. Máte získat 10 bodů z pěti utkání. Po dvou pokusech máte tři body. Zvládnete to?
Oficiálně za námi nikdo nebyl, víme to jenom z novin. Vůbec to neřešíme.
Ale vzpruhu v podobě vítězství jsme potřebovali.