Slavia - Znojmo: Duba vs. Kučera

Slavia - Znojmo: Duba vs. Kučera - Znojemský brankář Tomáš Duba likviduje šanci slávistického obránce Františka Kučery. | foto: Michal Sváček, MF DNES

Drama v Edenu vyhrálo Znojmo

• 8
Praha - Velké drama skončilo šťastným vítězstvím Znojma. V osmé minutě prodloužení se střelou švihem prosadil Barus. Jihomoravané tak ve čtvrtfinálové sérii vedou nad Slavií 2:1 na zápasy. Úřadující mistr sice vedl, ale hosté stačili za 79 vteřin vývoj zápasu otočit. V době největšího znojemského náporu však naději domácím vykřesal vůdce Beránek.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Znojemští trenéři rozdělili slovenskou řadu Uram, Pucher, Rataj a v úvodu se hosté často jen za cenu nedovolených zákroků bránili tlaku Slavie.

Novákovi však sjel v dobré možnosti puk z hokejky, Antoš v ideální střelecké pozici netrefil branku, a tak skóre otevřel až v početní výhodě Tomica.

Znojemští se s přibývajícími minutami dostali do tempa a Uram s Pardavým vyzkoušeli Fraňkovu pozornost. Na druhé straně zase zastavil unikajícího Nováka jen za cenu faulu obránce Mojžíš.

Začátek druhého dějství vyšel lépe hostům. Pardavého průnik sice ještě Franěk zlikvidoval, ale vzápětí našlápl rychlík Plášek a svůj únik zakončil nekompromisní střelou pod horní tyčku.

O debaklu Sparty ve Vítkovicích čtěte ZDE

O minutu a půl později překvapil slávistického gólmana v početní převaze z levé strany Snopek a hosté poprvé vedli. V té chvíli měli hru ve své moci a domácí kouč Růžička si vyžádal oddechový čas. Přeskupil útoky a Slavii změna pomohla.

Před Dubu se probil nejprve zkušený Kučera, ale znojemský brankář rozklekem zachránil situaci, později nevyšla domácím kombinace Vondrky s Dlouhým. Až 33 sekund před koncem druhé třetiny se trefil ostrým švihem kapitán domácího celku Beránek a vyrovnal.

I poté byla Slavia mírně aktivnější, ale nedokázala proměnit ani jednu z řady příležitostí, včetně dvou po sobě jdoucích přesilovek v samém závěru normální hrací doby. Duba vychytal Dlouhého s Graňákem, vykopl Kuntošovu střelu a poradil si i s pokusem Vondrky.

Na druhé straně se zaskvěl Franěk při Hamanově jedovce. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž dlouho ani jeden tým nebyl schopen rozhodnout.

Až Barus si najel na Uramovu přihrávku a z hranice modré čáry tvrdou ranou překvapil Fraňka. Distancovaný znojemský trenér Pavel Pazourek utkání přihlížel jen z tribuny, mužstvo koučovala dvojice Milan Kastner, Milan Skrbek.

Ohlasy ze Slavie: Hrdina Barus chtěl před vítěznou trefou střídat

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Neodehráli jsme dobrý zápas. Opustili jsme naši hru, nehráli důrazně a nevedlo se nám ani v přesilovkách. Soupeř v podstatě zaslouženě zvítězil. O nájezdech jsme ani při prodloužení nepřemýšleli, chtěli jsme dát gól a
rozhodnout."
Milan Skrbek (Znojmo): "Zahráli jsme výborně a vítězství jsme si zasloužili. Na mužstvu se absence trenéra Pazourka nijak neprojevila. I ve dvou jsme to s kolegou Kastnerem zvládli."

Slavia - Znojmo 2:3 v prodloužení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky:
9. Tomica (J. Novák, Vondrka), 40. J. Beránek (Graňák) - 24. Plášek (Benák, Mojžíš), 26. Snopek (Rataj), 68. Barus (Uram). Rozhodčí: Husička, Turčan - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 4328. Stav čtvrtfinálové série: 1:2.
Slavia: Franěk - P. Kadlec, D. Pojkar, J. Novák, Kučera, Kuntoš, Graňák - R. Dlouhý, P. Martinec, Antoš - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, Tomica - Klepiš, Krátoška, Ivan. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Toman, Benák, Mojžíš - Barus, P. Pucher, Uram - Pardavý, Haman, Plášek - R. Erat, Rataj, Milan Procházka. Trenéři: Skrbek, Kastner.