Co pomůže hokejové Plzni vzhůru?

Plzeň - Liberec, Slavia, Vítkovice. Tři duely v řadě na ledě soupeřů, po kterých může být hokejistům Plzně ještě hůř než nyní. Týden pravdy. První díl už mají za sebou, v neděli prohráli v Liberci 2:6. Dnes od 19 hodin vyjedou na led Sazka Areny proti domácí Slavii, v neděli 14. ledna pak předehrávají duel 42. kola ve Vítkovicích.

„Tenhle týden potřebujeme venku urvat alespoň tři body,“ prohlásil plzeňský trenér Jiří Kučera.

Jeho tým je v tabulce šest bodů od pozice, zaručující předkolo play-off. Pokud ztráta naroste, bude už situace Lasselsbergeru kritická.

Plzeň vstupuje do poslední čtvrtiny základní části. Co musí za dané situace a dostupných prostředků zlepšit, aby ještě napravila zatím mizernou sezonu?

Disciplína

„Je katastrofální,“ připustil včera i kouč Kučera. V Liberci počet dvouminutových trestů znovu vyšplhal přes deset. A domácí výhodu využili ke čtyřem trefám.

„Tresty nám berou spoustu sil. Ve chvílích, kdy potřebujeme zápas otočit, pak scházejí. Pokud si tohle hráči nesrovnají v hlavě sami, nezlepší se to,“ řekl trenér. Plzeň je jasně nejtrestanějším týmem extraligy.

Sebevědomí

Mužstvo je křehké jako křišťálový lustr. Stačí malý problém a víra ve vlastní síly se roztříští na tisíc bezcenných kousků. „Především na ledě soupeřů se bojíme cokoliv udělat, vytvořit. V Liberci jsme i při našich přesilovkách odevzdávali puk soupeři a ten se dostával do přečíslení,“ mínil trenér.

Taktika

Vydržet hrát celých 60 minut podle pokynů trenérů, to se týmu podaří jen výjimečně. Když hráči nemají zápas pevně v rukou, začnou se chovat nepředvídatelně. Styl i řád se hroutí. „Pak je to harakiri, nedokážeme ani rozjet přesilovkovou kombinaci,“ mínil Kučera.

Produktivita

Nejlepší z Plzeňských Tomáš Divíšek je v bodování celé extraligy na 33. místě. Do první čtyřicítky proklouzl ještě Jakub Šindel. To je hodně málo.

Zdraví

Na sklonku roku kádr kosila zranění a nemoci, chyběly dvě kompletní formace. Ale do poslední čtvrtiny vstupuje tým zdravý.

Štěstí

Ano, bez něj se Plzeň do play-off už nedostane. Ale musí mu jít naproti s buldočí vůlí.

Fanoušci

Hráči je teď, v rozhodujících chvílích, potřebují. Ovšem je především na nich, zda se stadion v Plzni znovu pořádně naplní. Možná už dnes v Praze začne cesta vzhůru.