Litvínov - Karlovy Vary, hostující brankář Sáblík sleduje závar před svojí brankou.

Litvínov - Karlovy Vary, hostující brankář Sáblík sleduje závar před svojí brankou. - Domácí Julius Šinkovič je před hostujícím brankářem sražen bránícím Martinem Zaťovičem. Přihlíží Jánský. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Cítili jsme, že na to máme, říká Šlégr o báječném obratu

Vypadali skoro na odpis, v extraligovém zápase s Karlovými Vary ztráceli už tři góly, a přece hokejisté Litvínova včera vyplnili transparent svých fanoušků. Napsali: Tři prohry nás nezastaví. Nezastavily. Litvínov zlomil zlou šňůru a zvítězil 5:4.

"I když jsme po první třetině prohrávali 0:3, rušno v šatně nebylo. Cítili jsme, že na to máme, věřili jsme si," přiblížil obránce Jiří Šlégr.

"Vždyť ani začátek herně špatný nebyl." Litvínov horoval za zlepšení defenzivy, ale i když první třetinu začal náporem, nechal si v ní dát tři zbytečné góly. První dva v rozmezí pouhých 79 vteřin, ten druhý vstřelil Kumstát v oslabení! Když pak Skladaný doklepl od mantinelu odražený puk, bylo Litvínovu ouvej.

Jenže ve druhé části povstal jako nezničitelný terminátor. Za osm minut nasázel čtyři góly a skóre fantasticky přetočil z 0:3 na 4:3. Naději dal Lukeš jen 34 vteřin po startu třetiny, Viktor Hübl pak zblízka snížil na rozdíl gólu.  Karlovarský trenér si vzal oddechový čas, ale černožlutý válec tím nezabrzdil.

Ve čtyřminutové přesilovce vyrovnal nádhernou dělovkou Šlégr. Jen 13 vteřin po něm Bahenský střelou z mezikruží přivedl publikum do extáze a gólmana Sáblíka vyhnal z branky.

Thriller dál vzrušoval fanoušky. Vary daly na 4:4 ve dvojnásobné přesilovce, kterou rychlou kombinací využil Košťál jen za 22 vteřin.

Ale stejně slavil Litvínov. Lukeš dorazil ve 3. třetině Reichlovu střelu a domácí už vedení uhlídali. "Nejdřív to bylo nahoru dolů, pak kdo s koho," vystihl bláznivý vývoj obránce hostů Michal Dobroň.

"Nakopl nás kontaktní gól, okamžitě jsme se zvedli. Také jsme stáhli hru na tři lajny a byli v tempu," vysvětloval Šlégr. "Mužstvo bylo odhodlané vyhrát. Po třech prohrách jsme věděli, jak důležitý zápas to dneska je."