VYROVNÁNÍ. Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v Chomutově 3:2 po samostatných nájezdech a vyrovnala baráž o extraligu na 2:2. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Mladá Boleslav udolala Chomutov a baráž o extraligu srovnala

• 40
Hokejisté Mladé Boleslavi si udrželi naději na to, aby hráli extraligu i v příští sezoně. Chomutov na jeho ledě přemohli 3:2 po samostatných nájezdech, i když po první třetině prohrávali o dva góly. Středočeši tak srovnali stav baráže na 2:2.

Páteční duel rozhodl jediný úspěšný nájezdník Milan Mikulík, který se mezi střelce zapsal i v normální hrací době. Baráž pokračuje v neděli na ledě Mladé Boleslavi.

Úvod zápasu patřil stejně jako o čtyřiadvacet hodin dříve domácím a mladoboleslavský gólman Hübl se rozhodně nenudil. Čisté konto udržel do 9. minuty, kdy jej v druhé přesilové hře duelu překonal po Procházkově přesné přihrávce obránce Havíř.

Středočeši poprvé vážněji zahrozili při Gajovského vyloučení, závar před chomutovskou brankou ale gólem neskončil a zbytek první třetiny se hrál zcela v režii Pirátů. Své vedení ale zvýšili pouze na 2:0, když Gajovský proměnil trestné střílení nařízené za Chaloupkův faul.

V druhé části ale hosté svou hru zlepšili a brzy se jim podařilo i snížit, když brankáře Řehoře překonal střelou na vyrážečku Mikulík. Následně Mladá Boleslav dostala výhodu přesilové hry čtyři na tři a využila ji k vyrovnání, o které se postaral Balaštík. Domácí marně protestovali, že rozhodčí měli předtím přerušit hru po souboji Hromase s Tomasem.

Domácí ztráta vedení nedeprimovala, měli opticky více ze hry, do šancí je ale pozorně bránící soupeř nepouštěl. Šance dostat se do vedení měly oba týmy v přesilovkách, oba brankáři byli ale pozorní.

Hübl se například vyznamenal při Pavlasově střele, na druhé straně v dobré pozici přestřelil Nouza. Taktická bitva pokračovala, a když v posledních sekundách skončil Jírův pokus na tyčce, muselo se prodlužovat.

V nastavené desetiminutovce rozhodčí nejprve "pustili" několik zákroků na hraně, ale v 68. minutě vyloučili domácího Krafta a následně i Balaštíka. Oba týmy si tak vyzkoušely krátkou přesilovku čtyři na tři i hru tři na tři. O vítězi ale nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Jiří Doležal (Chomutov): "Nespokojený jsem jen s druhou třetinou, která nám vzala dvoubrankové vedení. Jinak jsem spokojený, i když jsme nevyhráli. V nájezdech bez vstřeleného gólu vyhrát nemůžeme. Myslím si ale, že jsme měli řadu šancí rozhodnout, i v prodloužení. Neřekl bych, že jsme byli výrazně lepší, spíše jsme chtěli více vyhrát a měli jsme výhodu, že jsme vedli 2:1 na zápasy. Válka pokračuje."

Petr Novák (Mladá Boleslav): "Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V podstatě jsme udělali doma chybu, že jsme jednou prohráli, a teď jsme si to vzali zpět. Dá se říct, že je to 0:0 a hrajeme na dva vítězné. Opět se potvrdilo, že kdo vedl 2:0, tak prohrál, a jsme rádi, že se to zopakovalo."

Chomutov - Mladá Boleslav 2:3 SN (na zápasy 2:2)

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Branky a nahrávky: 9. Havíř (Milan Procházka, Grof), 13. Gajovský z trest. střílení - 23. Mikulík (Chaloupka), 25. Balaštík (Mozík, D. Výborný), rozhodující nájezd Mikulík. Rozhodčí: Homola, R. Polák - Barvíř, Bláha. Vyloučení: 10:9, navíc Hromas, Jíra,  Hoffenrichter (Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5 250 (vyprodáno). Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0 - 0:0. Stav série: 2:2.

Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Grof, J. Mrázek, Havíř, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - D. Hruška, Milan Procházka, Lapšanský - Gajovský, Diviš, F. Seman - Hoffenrichter. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Mozík, Chaloupka - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Tomas, Podkonický, Goertzen - Nouza, Bahenský, Pabiška - Stieler, na nájezdy Loskot. Trenéři: Novák a Hiadlovský.