Brno - Liberec:  domácí Erat (vpravo)  řeší situaci před bránou Pince

Brno - Liberec: domácí Erat (vpravo) řeší situaci před bránou Pince | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Brněnská Kometa dál vítězí, na Kladno už ztrácí jen tři body

• 2
Tvrdí se, že čísla řeknou všechno. Tak poslouchejte ta, která vypovídají hodně o současné situaci brněnské Komety. Z posledních osmi zápasů prohráli brněnští hokejisté jen jednou. Už celý měsíc její fanoušci v Rondu nepřihlíželi porážce. Včera porazili Liberec 3:2, Kamil Brabenec proměnil letos už pátý nájezd, a co je možná nejdůležitější, tak díky prohře předposledního Kladna už na něj Brňané ztrácí pouhé tři body.

"Konečně si víc věříme. Máme větší sebevědomí a ta utkání, která jsme dřív o gól prohrávali, teď dokážeme o tu jednu branku vyhrát," radoval se po včerejším vítězství Kamil Brabenec.

To on včera Kometu k tříbodové výhře nastartoval. Brňané Liberec v první třetině přestříleli 11:2, jenže v té druhé jim i podle Brabence trochu došly síly a jedenáct zásahů si připsal tentokrát jejich brankář Sasu Hovi. A co hůř, jednu střelu z hokejky Bárty za svoje záda pustil.

Do třetí třetiny však Kometa vlétla. Brabenec srovnal z trestného střílení a potvrdil pověst specialisty na podobné situace. Příliš vychvalovat se však nenechal.

"Já jsem hlavně rád, že mi to tam padá a pomáhá to týmu. Moc jsem nad tou střelou ani nepřemýšlel. Jen jsem viděl, že Pinc jde hodně dolů, a jak je malý, tak nahoře zůstalo volné místo," popsal svoji trefu včerejší kapitán.

I když ještě před pár dny panovalo mezi ním a příznivci Komety napětí, protože Brabenec kritizoval jejich nespokojenost s výkony celého týmu, poslední dobou je všechno zapomenuto. Celý stadion včera vyvolával jeho jméno.

Sám Brabenec euforii krotil. "První gól jsme dostali z takové šmudly, a to byl bohužel obraz naší hry. Výhry nás těší, ale všechno se zase může velice rychle otočit." Málem se otočilo i včera. Ačkoliv Kometa po šťastné trefě Romana Erata vedla už 2:1, Liberečtí se na ni zase dotáhli.

Až v 55. minutě poslal domácí znovu do vedení v přesilovce Jaroslav Svoboda , a to už se Brňané dohnat nenechali. Diváci v Rondu mohli podlehnout euforii.

Zatímco fanoušci Komety slavili další vítězství, jejich oblíbenci se ptali na výsledek předposledního Kladna. Odpovědi členů realizačního týmu je potěšily. Kladno svůj duel s Třincem absolutně nezvládlo, prohrálo 0:7 a nechalo Kometu stáhnout jeho náskok na pouhé tři body.