Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 28. 3. 2003 19:31

Baráž o extraligu, 5. zápas:
HAVÍŘOV - KLADNO

28. března 2003


Utkání komentuje Miroslav Najdek

HAVÍŘOV - KLADNO 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Konec utkání
60:00
Konec utkání, Havířov vítězí 3:1 a snižuje stav série na 2:3. Kladno může o svém postupu rozhodnout v neděli na vlastním ledě.
59:19
Domácí při soupeřově power play upravují na konečných 3:1. Havířov dokázal na třetí pokus vyvézt puk z pásma, Hrbek sklepl na modré Kopeckému, který obstřelil hostujícího Čecha couvajícího do vlastní branky.
58:52
Mařík bezpečně zneškodnil Zajícovu střelu. Hosté si berou oddechový čas a chystají se na power play. Bude se vhazovat po Maříkově pravici.
57:35
Rozhodčí zmátli Orcta zdviženou pravicí. Ten, domnívaje se, že Kladno bude hrát přesilovku, vystartoval na střídačku, ale vyloučení se nekonalo, pouze Polanský dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Chvilková power play se tedy Kladnu nemusela vyplatit, protože se nadále pokračuje v pěti.
57:23
Zajíc nabral před vlastní brankou rychlost, prokličkoval až před Maříka, ale ten stačil jeho střelu po ledě vykopnout.
56:00
Kladno usoudilo, že když to nejde kombinací, tak to půjde střelami. Krulišovu i Klimtovu ránu od modré ovšem opět likviduje Mařík. Chvilku oddechu dopřál vlastním obráncům Sršeň, který se přes hostujícího obránce Čecha prodral podél mantinelu, ale střílel vedle kladenské klece.
54:45
Domácí vsadili vše na obranu. Dopředu se moc nepouštějí a vše podstatné se odehrává před Maříkem. Kladenským však dělá problémy prosadit se přes obranný val. Pouze Horna se po Kallově přihrávce dostal za domácí obránce, ale spolehlivý Mařík svůj tým opět podržel.
51:20
Bílek přihrál na střed útočné modré Kallovi. Domácí obránci se před ním rozestoupili, takže najížděl na Maříka úplně sám. Havířovský gólman si s jeho blafákem poradil na výtečnou.
50:04
Po Noskově střele, kterou Orct vyrazil, předvedli domácí fanoušci svůj nacvičený, leč trochu nepochopitelný rituál, kdy jich několik současně vhodí na led papírové konfety. Momentálně se tedy uklízí ledová plocha.
49:31
Hosté cítí šanci na vyrovnání a domácí s nimi v posledních okamžicích nedokáží držet krok. Mařík musel postupně řešit těžké střely Klimta, Špeldy a Kruliše.
46:28
Hosté snižují na 1:2 Mařík vyrazil dvě střely Horny, ale podruhé do místa, kde číhal Bílek, který z těžkého úhlu poslal puk pod břevno.
46:20
Kladno se ubránilo, Orct musel řešit pouze střelu od modré, kterou jej prozkoušel Vratislav Čech. Na druhé straně si zachytal i Mařík, který vyrazil tvrdou střelu Kysely.
44:20
Hosté se budou bránit v oslabení. Za hrubost byl vyloučen kladenský obránce Čech. Začátek třetí třetiny přinesl především úporný boj o každý metr ledu a mnoho osobních soubojů.
40:29
Šakarovovu střelu Orct vyrazil, ale dotírající Folta kotouč do branky dostal. K nelibosti domácích fanoušků však rozhodčí dobře postřehl, že to bylo rukou a branku správně neuznal.
40:00
Byla zahájena třetí třetina. Kladno, chce-li uspět, musí smazat dvoubrankový náskok domácích.
40:00
Skončila druhá část. V posledních minutách se obě mužstva soustředila především na obranu, pouze Jankových vyzkoušel připravenost Maříkovy lapačky.
37:24
Havířov zvyšuje na 2:0. Domácí se s baráží rozhodně ještě rozloučit nechtějí. Polanský se protlačil přes Špeldu až k Orctovi. Ten jeho pokus pouze vyrazil a dojíždějící Appel neměl jinou možnost než kotouč pohodlně doklepnout do odkryté klece. Kladenští fandové tuto situaci neunesli a ti nejagresivnější teď svádějí tvrdý boj se zasahujícími policisty.
34:52
Domácím se přesilovka opět nepovedla. Znovu měli problémy usadit se v pásmu a Orcta zaměstnaly pouze střely zdálky v podání Hrbka a Cartelliho.
32:52
Havířov má další početní výhodu. Za podražení byl vyloučen kladenský Kalla.
32:09
Diváci na havířovském stadionu viděli velké šance na obou stranách. Nejprve najížděli Polanský se Sršněm na jediného obránce, ale Polanský se rozhodl pro střelu, kterou zasáhl jenom Orctovu vyrážečku. Na druhé straně pak Klimt nahrál před branku volnému Michálkovi. Mařík vůbec netušil, kde je puk a asi jenom Michálek ví, jak mohl v tak jasné šanci poslat puk vedle levé tyčky.
30:44
Appel vysunul na útočné modré Martina Čecha, který zcela sám postupoval na Orcta. Bohužel pro domácí vystřelil vysoko nad.
30:39
Oba týmy jsou v plném počtu. Větší prostor na ledě svědčil spíše hostům, ale vypracovali si jedinou šanci při střele Jankových, zatímco na druhé straně neúspěšně střílel Folta.
28:39
Po Hornově střele, kterou Mařík vyrazil nad sebe a v záklonu pak stěží zachytil do lapačky, se na dotírajícího Kyselu obořil havířovský Martin Čech a oba aktéři byli vyloučeni za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
27:19
Z pravého kruhu tvrdě vypálil Kalla, ale Mařík bleskurychle vymrštil lapačku a efektním zákrokem střelu zlikvidoval.
26:40
Do šance se konečně dostali i kladenští. Michálek zachytil na modré Sršňovu rozehrávku, nahrál před branku na volného Jankových, ale ten mířil doprostřed branky do připraveného Maříka.
25:14
Domácí v druhé třetině hýří aktivitou a jsou mnohem útočnější. Appelovu ránu vyrazil Orct a následná Horáčkova bomba si cestu přes klubko hráčů před kladenskou brankou neproklestila.
23:51
Sršeň přes šířku kluziště poslal doprava na Kopeckého, který vjel do pásma a předložil puk Appelovi. Jeho ránu vyráží pozorný Orct.
23:22
Do první šance druhé části se dostal Havel, kterému do tandemu poslal kotouč Zajíc. Puku se do cesty obětavě položil Mojžíš a zalehl jej.