PARDUBICE - ČESKĚ BUDĚJOVICE

1. prosince 2002

Utkání komentuje Jan Fryš

27:35
Nejvěší šanci Budějovic promarňuje Míka. Jindrovu střelu od modré Svoboda vyráží jen k najíždějícímu Míkovi, který míří mezi gólmanovy betony, ale Svoboda na poslední chvíli zasahuje a těsně před brankovou čárou krotí Míkovu střelu.
25:55
Hostující Bartoš, který by jistě chtěl odčinit své vyloučení, při nemž padl gól, se dostává do dobré šance. Při nepřehledné situaci před Svobodovou brankou se dostává k volnému puku, ale střelu mířící do horního růžku Svoboda vyráží, ale jen na hokejku Barotše. Hostující útočník to tentokrát zkouší po ledě, ale Svoboda si hlídá i i dolní rohy branky
23:45
Hosté si neberou příklad z předchozí početní výhody Pardubic, ale z těch prvních dvou. Jediný pokus na Svobodu letěl ještě ze středního pásma, jinak se Budějovice k ničemu nedostaly.
21:45
Pardubice - České Budějovice 1:0 Domácí využívají přesilovou hru. Nahození Michal Sýkory od modré tečuje k levé tyčce Rolínek a číhající Lubina bez přípravy posílá puk pod horní tyčku. Ovšem ve stejném čase je za sekání vyloučen Blažek.
20:44
Bartoš hákuje za vlastní brankou Rolínka a rozhodčí neváhá s dvouminutovým trestem.
20:01
Začíná 2. třetina
20:00
Konec 1. třetiny Teď už hráči odchází do kabin se souhlasem rozhodčích. Zásahy brankářů v první části: Svoboda 8, Hudáček 15.
19:58
Na časomíře sice svítí už čas 20:00, ale rozhodčí nechávají hráče ještě na ledě a ti, co už jsou na cestě do kabiny, se musí vrátit zpět. Časoměřiči si nevšimli odpískaného zakázaného uvolnění a dvě vteřiny před koncem nechali doběhnout čas až k dvacítce. Hráči se vrací na led a dohrávají dvě vteřiny.
19:21
V záveru první části se do šance dostává hostující obránce Babka, ale důsledný zákrok Mudrocha téměř na hranici faulu ho nepouští blíž ke Svobodovi.
17:35
Pardubičtí se při přesilovkách trápí a v podstatě jen okopírovali výkon z té předchozí. Budějovičtí v pohodě dojížděli nastřelované puky a okamžitě je vyhazovali. Až v źavěru šikovně nahazoval Novotný, nikdo však puk neusměrnil na Hudáčkovu branku.
15:35
Hostující Jindra se zle obořuje za brankou na domácího Kudrnu a rozhodčí jim za vzájemnou potyčku uděluje tresty za hrubost. Jindra odjíždí na trestnou lavici na dvě plus dvě minuty, Kudrna, jenž se pouze bránil, dostává minuty pouze dvě. Pardubice hrají přesilovku.
14:50
Hosté zřejmě nabuzení perfektně zvládnutým oslabením se pouštějí do pěkné kombinace, na jejímž konci páli z prostoru mezi kruhy Ondřej, puk však končí mezi sklapnutými betony domácího brankáře Svobody.
12:56
Po dvou minutách oslabení se Štraub vrací na led. Z trestné lavice neviděl ani jednu přímou střelu Pardubic, jež přesilovku odehrály velmi špatně.
10:56
Pardubice budou hrát první přesilovku, na trestnou lavici odjíždí Štraub za sekání.
10:06
Budějovice znovu zachraňuje bezchybný Hudáček. Blažek se proháčkovává až před branku Budějovic, míří dobře do horní části branky, ale gólman hostí jeho ránu vyráží před sebe a rozklekem maří i Blažkovu dorážku.
08:07
Přítomní diváci sledují útočné choutky Michala Sýkory, který nejprve tvrdě střídí na Hudáčka od modré a dostává se i k dorážce, ale znovu je úspěšný hostující brankář. Na druhé straně padá do Jasečkovy rány Pácal.
06:28
Koukal se prokličovává středem až před branku Hudáčka, budějovický gólman ale dává včas betony k sobě a puk za jeho záda neprojde. Střelecké štěstí zkouší taky Lubina, jeho ránu chytá Hudáček efektním semaforem.
04:24
Na úvodní tlak Pardubic odpovídají hosté šancemi Bartoše, Turka a Štrauba. Střely prvních dvou jmenovaných zastavuje hradba domácích obránců, Štraubův pokus ze střední vzdálenosti likviduje Svoboda.
02:37
Čtvrtá pardubická formace maldíků Kolář - Koukal - Průcha si vytváří neuvěřitelný tlak a hosté odolávají jen díky Hudáčkovi. Ten se roztahuje na brankové čáře a na jeho betonech končí střely i dorážky Koukala a Průchy.
01:04
První minuta přinesla po jedné šanci na obou stranách. Šimánek střílel z první těsně vedle levé tyčky, stejně dopadl i Rolínek na druhé straně, který se objevil sám před Hudáčkem.