Vítkovický Jan Výtisk v utkání Ligy mistrů proti Nitře.

Vítkovický Jan Výtisk v utkání Ligy mistrů proti Nitře. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Favoritem nejsme, zní z Vítkovic před čtvrtfinále Ligy mistrů

  • 0
Po těžkých duelech v extraligové soutěži v Třinci a v Praze se Spartou čeká hokejisty celku Vítkovice Ridera další výzva - ve čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů nastoupí v úterý doma proti švýcarskému týmu Fribourg-Gottéron.

„Co víme jednoznačně, je to, že favoritem v této sérii nejsme. Přesto se o postup chceme poprat,“ prohlásil na klubovém webu vítkovický kouč Jakub Petr před startem čtvrtfinále.

Fribourg je momentálně ve švýcarské lize na předposlední, jedenácté příčce, ale to podle Petra není zásadní. „Národní liga nemusí být vždy zcela jasným měřítkem. I ve fotbalové Lize mistrů se často stává, že týmy, které si v domácí soutěži příliš nevedou, jsou pak v evropské konfrontaci hodně nahoře. Ostražitost před soupeřem je na prvním místě,“ upozornil trenér Vítkovic.

„Kvalita jejich kádru je obrovská, to se stačí podívat. My jsme získali k dispozici videa jak ze zápasů Ligy mistrů, tak ze švýcarské ligy. Přípravě po taktické stránce jsme věnovali opravdu dost času,“ poznamenal Petr.

Fribourg-Gottéron se opírá nejen o výkony kapitána týmu a švýcarského reprezentanta Juliena Sprungera, ale také o zahraniční akvizice. Za švýcarský celek připravovaný kanadským koučem Larrym Hurasem hraje například Rus Andrej Bykov, českou školu zastupují Roman Červenka a Michal Birner.

Na soupisce jsou rovněž dva Švédové (Anton Gustafsson, Mattia Ritola), dva Kanaďané (Alexandre Picard, Marc- Antoine Pouliot), Američan Greg Mauldin a Fin Dennis Saikkonen.

„Víme, že Fribourg sice o víkendu v posledním ligovém zápase prohrál 1:8, na druhé straně většinou to bývá tak, že po debaklu vyletí výkon rychle nahoru a tým odehraje výborný zápas. Na to vše si musíme dát pozor,“ varoval kouč Vítkovic.

Úvodní zápas čtvrtfinálové série Ligy mistrů začíná v Ostravar Aréně v 17 hodin, odveta se hraje ve Švýcarsku přesně za týden. O postupujícím do semifinále rozhodne celkové skóre z obou utkání.