Martin - Trenčín

Martin - Trenčín - Ivan Ďatelinka z Martina (vpravo) tísněný Stanislavem Fatykou z Trenčína se snaží nohou zasáhnout puk před brankářem Miroslavem Hálou v utkání 49. kola slovenské hokejové ligy. | foto: ČTK

Trenčín triumfoval v prodloužení

Šlágr 49. kola slovenské hokejové extraligy skončil v Martině vítězstvím hostujícího Trenčína 2:1. Rozhodující branku dal ve druhé minutě prodloužení V. Nemec. Čeští hokejisté Kamil Piroš z Kolína nad Rýnem a Jakub Ficenec z Ingolstadtu pomohli v německé lize svým týmům k vítězství shodně gólem a asistencí.

Svěřenci Antonína Stavjani z Trenčína si v dnešním utkání 49. kola slovenské hokejové extraligy připsali vítězství 2:1 v prodloužení na ledě rivala v tabulce Martina.

Oba soupeře však předstihly Košice, které porazily Poprad v normální hrací době. Všechny tři týmy mají stejný počet bodů a ztrácejí 13 bodů na vedoucí Slovan Bratislava.

Výsledky - 49. kolo: Košice - Poprad 2:1, Liptovský Mikuláš - Slovensko 20 1:2 v prodl., Martin - Trenčín 1:2 v prodl. (za domácí Podstavek 0+1), Skalica - Nitra 8:3, Žilina - Kežmarok 4:2 (za domácí Ivan 0+1).

12. Slovensko 20 28 2 2 1 23 42:126 10

Hokejisté Jyväskylä deklasovali v utkání finské ligy 5:1 Kuopio a upevnili si šestou pozici, zajišťující poslední místo pro přímý postup do čtvrtfinále play off. Dva body ztrácejí IFK Helsinky, které porazily v derby 3:2 po nájezdech Jokerit.

Výsledky - 61. kolo: IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 3:2 po sam. nájezdech, Jyväskylä - KalPa Kuopio 5:1.

14. Ässät Pori 46 9 1 5 31 88:170 34

Český hokejista Radek Duda se střelecky prosadil ve švýcarské lize, ale jeho beznadějně poslední Basilej prohrála 3:4 na ledě Rapperswilu. Ve šlágru kola porazil Bern 3:2 Ženevu a před svým dnešním soupeřem má v čele tabulky náskok už 14 bodů.

Výsledky - 45. kolo: Bern - Ženeva 3:2, Fribourg - Ambri/Piotta 4:3, Kloten - Zug 0:4, Lugano - Davos 2:4, Rapperswil - Basilej 4:3 (za hosty Duda 1+0).

12. Basilej 46 3 1 5 37 94:195 16
Čeští hokejisté Kamil Piroš z Kolína nad Rýnem a Jakub Ficenec z Ingolstadtu pomohli v německé lize svým týmům k vítězství shodně gólem a asistencí. Před reprezentační pauzou si první místo v tabulce pojistil Norimberk, který dnes vyhrál 4:1 v Düsseldorfu.

Výsledky - 51. kolo: Duisburg - Kolín nad Rýnem 3:7 (za hosty Piroš 1+1), Düsseldorf - Norimberk 1:4, Hannover - Augsburg 1:2, Ingolstadt - Wolfsburg 6:4 (za domácí Ficenec 1+1), Iserlohn - Frankfurt 6:5 po sam. nájezdech.