Trenčín prohrál doma se Skalicí

Hokejisté Trenčína překvapivě prohráli ve 46. kole slovenské extraligy na domácím ledě se Skalicí. Favorit nedal ani gól a po porážce 0:2 musel přepustit třetí místo v tabulce Slovanu Bratislava. Útočník Petr Ton přispěl ve finské lize dvěma brankami a jednou asistencí k jednoznačnému vítězství Kärpätu Oulu v Lappeenrantě 6:0. Jednu finální přihrávku zaznamenal i jeho spoluhráč Petr Tenkrát, v domácí svatyni si vytrpěl vysokou prohru český gólman Tomáš Duba.

Finská liga, 47. kolo:
Jokerit Helsinky - TPS Turku 2:0, SaiPa Lappeenranta - Kärpät Oulu 0:6 (Ton 2+1, Tenkrát 0+1), Tappara Tampere - Hämeenlinna 1:1 po prodl.

Švédská liga
Útočník HV 71 Lubomír Korhoň byl hlavním strůjcem nevídaného zvratu ligového zápasu proti Malmö. Tým českého hráče prohrával na vlastním ledě po 24 minutách už 0:5, Korhoň však o tři minuty později načal svým prvním gólem stíhací jízdu, kterou krátce po polovině závěrečné třetiny završil druhým a vyrovnávacím gólem na 5:5. Nerozhodlo ani prodloužení a až v samostatných nájezdech se přiklonilo štěstí na stranu hostů.
Výsledky - 41. kolo:
Brynäs - MoDo Hockey 1:5, HV 71 - Malmö 5:6 po sam. nájezdech (za domácí Korhoň 2+0), Timra - Leksand 1:2, Lulea - Djurgaarden 4:3, Linköping - Södertälje 0:4, Frölunda - Färjestad 5:2 (za hosty 0+1 Hamr).

Švýcarská liga
Čeští útočníci Zdeněk Sedlák a Jaroslav Hlinka vstřelili po gólu v zápasech 39. kola. Zatímco Sedlákova branka stačila týmu Ambri/Piotta jen k remíze 2:2 s Langnau, Hlinka se mohl radovat z jasného vítězství Klotenu nad Ženevou v poměru 5:0.
Výsledky - 39. kolo:
Ambri/Piotta - Langnau 2:2 (za domácí Sedlák 1+0), Bern - Lugano 4:2, Kloten - Ženeva 5:0 (Hlinka 1+0), Lausanne - Curych 2:2, Rapperswil/Jona - Fribourg 2:5.

Německá liga
Obhájce titulu Kolín nad Rýnem vyhrál v předehrávaném utkání 49. kola na domácím ledě nad Düsseldorfem 5:2 a upevnil si druhé místo v tabulce. Kolínští dosáhli už patnácté výhry za sebou.
Výsledek - 49. kolo:
Kolín n/R - Düsseldorf 5:2.

Slovensko
Slovan Bratislava vyhrál snadno 6:0 nad předposledním Liptovským Mikulášem, dvě asistence si připsal český legionář Petr Pavlas.

Vedoucí Zvolen se sice dvě třetiny trápil s poslední Spišskou Novou Vsí, ale nakonec zvítězil neméně přesvědčivě 5:0.

Výsledky - 46. kolo:
Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
1. Prošvic, 39. Kubenko. Rozhodčí: Bodák - Mészáros, Pavlovič. Vyloučení: 6:6. Diváci: 2531.

MsHK ŠKP Žilina - MHC Martin 2:2 po prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
21. Gálik, 40. Šafárik - 25. R. Sýkora, 58. Kazda. Rozhodčí: Findura - Gajan, P. Grečko. Vyloučení: 5:7, navíc P. Mihálik na 10 minut - Schneider na 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4500.

ŠKP Poprad - HC Košice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
49. Verčík, 50. Kollár - 22. a 27. Škovira, 4. Kmiť, 43. Nádašdi, 44. Kroták. Rozhodčí: Müller - Mášik, M. Novák. Vyloučení: 10:11, navíc Ščibran (Košice) na 5 minut a do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1820.

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
4., 9. a 24. Kuľha, 19. a 58. Kapuš, 53. Lažo. Rozhodčí: Jakubec - Hauko, Müllner. Vyloučení: 4:5, navíc Smerčiak (Lipt. Mikuláš) na 10 minut a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 3443.

HK VTJ Spišská Nová Ves - HKm Zvolen 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
24., 47. a 59. Šechný, 49. Jánoš, 58. Rajčák, 59. Šechný. Rozhodčí: Baluška - Čavojský a Vrančík. Vyloučení: 5:10, navíc Bambúch do konce, Gurčík na 5 minut a do konce - Kowalczyk na 5 minut a do konce. Diváci: 900.

10. Sp. N. Ves 46  3 1 5 0 37   72:206 16

Pozn.: Ve sloupcích za názvem klubu je počet zápasů, počet vítězství v řádném hracím čase (3 body), počet výher v prodloužení (2 body), počet remíz (1 bod), počet proher v prodloužení (0 bodů), počet proher v řádném hracím čase (0 bodů), skóre a body.
Program 47. kola, úterý 31. ledna: Trenčín - Žilina, Skalica - Slovan, L. Mikuláš - Poprad, Košice - Spišská Nová Ves, Zvolen - Martin.

,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.