Slovan Bratilslava - Poprad

Slovan Bratilslava - Poprad - Richard Žemlička z Popradu střílí gól brankáři Slovanu Pavolu Rybárovi v utkání slovenské hokejové extraligy. | foto: ČTK

Slovanu se nedaří, počtvrté prohrál

Praha - Obhájce slovenského titulu Slovan Bratislava vedený Josefem Augustou prohrál již počtvrté za sebou. V pátek ve šlágru 18. kola nestačil doma na hráče Popradu, kteří se díky vítězství 3:2 bodově dotáhli na vedoucí Nitru. Slovan přitom nad svěřenci Ladislava Svozila ještě do 54. minuty vedl 2:1, když se na obou stranách trefili Češi Pavel Pavlas a Richard Žemlička.

Pak však Rybára v domácí brance překonali Pavličko a Kroták a Tatravagónka si odvezla z metropole tři body.

Nitranský tým trenéra Antonína Stavjani již vede extraligu pouze díky lepšímu skóre, v jeho dnešním utkání se Žilinou gól za pětašedesát minut nepadl.

Výsledky - 18. kolo:
Skalica - Martin 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 24. Hartmann, 38. Sýkora, 39. Křetinský, 60. Jarolín (Křetinský) - 17. Važan, 23. Cebák. Rozhodčí: Jonák - Müllner, Ševčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2670.

Dukla Trenčín - Košice 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 58. a 59. Melichárek, 38. Homér, 43. Ďurčo - 12. Lažo. Rozhodčí: Reichert (Něm.) - Galamboš, Mésáros. Vyloučení: 9:12, navíc Sikorčin a Húževka 10 min. - Lažo 10 min., Kmiť 5 min. a do konce zápasu. Využití: 4:0. Diváci: 3366.

Zvolen - Liptovský Mikuláš 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Branky: 7. a 60. Weissmann, 37. a 59. Paciga, 25. Velebný, 51. Mahdalík - 21. a 47. M. Školiak, 11. Kriška, 55. Šebo. Rozhodčí: Lokšík - Bulko, Višňovský. Diváci: 1011.

Nitra - Žilina 0:0 po prodl.
Rozhodčí: Baluška - Horínek, Tvrdoň. Vyloučení: 2:3. Diváci: 3606.

Slovan Bratislava - Poprad 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 3. Pavlas, 43. Hujsa - 19. Žemlička, 54. Pavličko, 56. Kroták. Rozhodčí: Jung - Gašparík, Valach. Vyloučení: 4:6, navíc Kaděra (Slovan) 10 min. Vyloučení: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4072.

ŠVÉDSKO

Čeští hokejoví obránci Ladislav Benýšek a Radek Hamr rozhodli vítěznými góly o výhrách svých týmů ve 12. kole švédské ligy. Naopak ani dvě trefy Miloslava Hořavy nepomohly k zisku bodů mužstvu MODO.

Právě Benýšek se postaral o výhru Leksandu 3:2 nad MODO, když na začátku 57. minuty potrestal vyloučení Vladimíra Sičáka.

Předtím dvakrát vyrovnal reprezentant Hořava, potřetí se to už jeho týmu nepovedlo i proto, že syn mistra světa z roku 1985 strávil poslední půlminutu na trestné lavici.

Hamrův Färjestad porazil 2:1 Södertälje, český obránce se trefil po přihrávce zkušeného Jonase Höglunda ve 47. minutě.

Výsledky - 12. kolo:
Lulea - Frölunda 3:6, Timra - Linköping 2:0, Brynäs - Djurgaarden 2:3 v prodl., Färjestad - Södertälje 2:1 (za domácí Hamr 1+0), Leksand - MODO Hockey 3:2 (Benýšek 1+0 - Hořava 2+0), HV 71 - Mora 4:0.

FINSKO

Český hokejový útočník Michal Broš potvrdil pozici nejlepšího nahrávače finské ligy a v utkání 15. kola pomohl svému Oulu k výhře čtyřmi asistencemi. Mistrovský Kärpät vyhrál 5:2 v Kuopiu, oba góly domácích vstřelil Tomáš Kůrka. Jednu z Brošových nahrávek zužitkoval Petr Tenkrát, jenž přidal ještě jednu asistenci.

Dvěma góly pomohl k vítězství Raumy 5:2 v Turku bývalý vsetínský útočník Ondřej Steiner, jenž do týmu Lukko přišel minulý pátek na zkoušku.

Výsledky - 15. kolo:
Hämeenlinna - Ilves Tampere 6:1, Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 2:4, KalPa Kuopio - Kärpät Oulu 2:5 (Kůrka 2+0 - Tenkrát 1+1, Broš 0+4), TPS Turku - Lukko Rauma 2:5 (za hosty Steiner 2+0).
16. kolo:
Pelicans Lahti - Blues Espoo 1:4 (za hosty Kohn 0+1).

RUSKO

Hokejisté Voskresensku se dostávají z krize, v neděli si v 19. kole ruské ligy připsali druhou výhru za sebou. Na vítězství 3:2 v Ufě se vedle gólmana Dušana Salfického podílel výrazně i obránce Jan Hejda, jenž dvakrát asistoval. Svěřenci Miloše Říhy nicméně zůstali na třináctém místě tabulky.

Výsledky - 19. kolo:
Novokuzněck - Podolsk 4:3, Novosibirsk - Tver 3:0, Perm - Petrohrad 2:4 (za hosty Marušák 0+1), Ufa - Voskresensk 2:3 (za hosty Hejda 0+2), Togliatti - Omsk 2:0, Spartak Moskva - Nižněkamsk 4:3, Jaroslavl - Kazaň 2:2 po prodl., CSKA Moskva - Čerepovec 2:2 po prodl.

NĚMECKO

Hráči Ingolstadtu deklasovali ve 13. kole německé ligy 9:2 Duisburg a s dvoubodovým náskokem před Hannoverem vedou tabulku. Jedním gólem a dvěma asistencemi se na sedmé výhře týmu za sebou podílel český obránce Jakub Ficenec.

Výsledky - 13. kolo:
Krefeld - Düsseldorf 2:0, Ingolstadt - Duisburg 9:2 (Ficenec 1+2), Frankfurt - Eisbären Berlín 1:4, Mannheim - Augsburg 4:0.

Ve 14. kole jako jeden z pouze dvou týmů vyhráli v normální hrací době hokejisté Ingolstadtu, v Augsburgu v neděli zvítězili 4:1. Tým, jemuž k vítězství pomohl asistencí obránce Jakub Ficenec, tak vede tabulku DEL o čtyři body před Hannoverem.

Výsledky - 14. kolo:
Düsseldorf - Mannheim 4:1, Hannover - Hamburk 2:3 po sam. nájezdech, Augsburg - Ingolstadt 1:4 (za hosty Ficenec 0+1), Iserlohn - Frankfurt 1:2 po sam. nájezdech, Kolín nad Rýnem - Krefeld 5:4 po sam. nájezdech, Eisbären Berlín - Norimberk 3:4 po sam. nájezdech, Duisburg - Kassel 4:3 po sam. nájezdech.

ŠVÝCARSKO

Český útočník Jan Hlaváč se jednou asistencí podílel ve švýcarské lize na výhře Ženevy 5:3 nad Fribourgem.

Gól Josefa Marhy v sobotu rozhodl o vítězství hokejistů Davosu ve čtrnáctém kole švýcarské ligy na ledě Bernu. Český útočník zvýšil ve 39. minutě už na 3:0, domácí
sice v poslední třetině dvakrát skórovali, ale obhájci titulu těsný náskok udrželi. Do čela tabulky se dostalo Lugano, které zvítězilo v Klotenu 5:2.

Necelých dvacet hodin po sobotních zápasech si v neděli hokejisté Ambri, Davosu a Lugana připsali ve švýcarské lize další výhry. Lugano tak má v čele tabulky tříbodový náskok před Zugem.

Ženeva - Fribourg 5:3 (za domácí Hlaváč 0+1), Zug - Langnau 3:2, Basilej - Ambri/Piotta 2:5, Davos - Rapperswil/Jona 3:0, Lugano - Bern 5:1.
14. kolo:
Ambri/Piotta - Ženeva 5:4, Bern - Davos 2:3 (za hosty Marha 1 +0), Fribourg - Basilej 6:3, Kloten - Lugano 2:5, Rapperswil/Jona - Zug 4:1, Langnau - Curych 5:1.