Piroš s Groškem zářili ve Švýcarsku

Praha - Čeští hokejisté Piroš s Groškem pomohli Zugu ve švýcarské lize na na třetí místo. Výrazně totiž přispěli k výhře týmu: Piroš vstřelil dva góly a na jeden přihrál, Grošek jednou skóroval a připsal si tři asistence. V německé lize skórovali Ficenec a Macholda. Na Slovensku dostala Žilina osm gólů.

Slovensko
B r a t i s l a v a  - Ostudný osmigólový debakl utrpěla v 51. kole slovenské hokejové extraligy Žilina, když na vlastním ledě podlehla Skalici 0:0. Zápas týmů ze dna tabulky byl dlouho vyrovnaný, po dvou třetinách bylo skóre jen 2:0 ve prospěch hostí. O vysokém vítězství rozhodla Skalica až šesti góly ve třetí třetině.

Výsledky 51. kola:
Košice - Martin 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
24. Huna, 31. Špilár, 38. P. Bartoš, 42. Kmiť (Javín) - 8. a 21. Török, 30. Gálik. Rozhodčí: Pavlovič - Tvrdoň, Višňovský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6860.

Liptovský Mikuláš - Trenčín 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
25. Húževka, 26. Poljaček, 56. A. Kollár. Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Halecký, Gajan. Vylouční: 10:8. Využití: 0:1. Diváci: 1850.

Poprad - Nitra 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
14. A. Kroták, 15. Marcel Haščák, 24. V. Král, 43. Piatak. Rozhodčí: Baluška - Krpelec, M. Valach. Vyloučení: 10:12. Využití 4:0. Diváci: 1719.

Slovan Bratislava - Zvolen 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
34. Kukumberg, 37. Lažo - 49. L. Čierny. Rozhodčí: Konc - Mullner,
Šefčík. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 6178.

Žilina - Skalica 0:8 (0:2, 0:0, 0:6)
9. a 13. D. Pašek, 49. a 59. Kocák, 55. a 57. F. Novák, 45. T. Višňovský, 47. M. Zajac. Rozhodčí: Konc - Mášik, Mihajlo. Vyloučení: 5:4, navíc M. Laco (Žilina) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2821.

Německo
B e r l í n - Hokejisté Mannheimu potvrdili roli suveréna německé ligy a v duelu 47. kola porazili druhý Ingolstadt 4:2. Prohře hostí nezabránil ani gól českého obránce Jakuba Ficence. Skóroval i obránce Petr Macholda z Frankfurtu, který zdolal obhájce titulu Eisbären Berlín 4:3.

Výsledky 47. kola:
Augsburg - Duisburg 6:1, Düsseldorf - Kolín nad Rýnem 1:0, Frankfurt - Eisbären Berlín 4:3 (za domácí Macholda 1+0), Iserlohn - Hamburk 6:3, Mannheim - Ingolstadt 4:2 (za hosty Ficenec 1+0), Norimberk - Hannover 3:5, Straubing - Krefeld 5:2.

Švýcarsko
B e r n - Čeští útočníci Kamil Piroš a Michal Grošek se výrazně podíleli na vítězství hokejistů Zugu 5:2 nad Langnau, po němž se jejich tým posunul ve švýcarské lize na třetí místo. Piroš vstřelil dva góly a na jeden přihrál, Grošek jednou skóroval a připsal si tři asistence.

Výsledky 43. kola:
Bern - Basilej 5:1, Fribourg - Lugano 4:1, Kloten - Ambri/Piotta 6:5 po sam. nájezdech (za domácí Hamr 0+1), Rapperswil - Davos 3:7 (za hosty Marha 1+1), Zug - Langnau 5:2 (za domácí Piroš 2+1, Grošek 1+3), Ženeva - Curych 4:5 po sam. nájezdech.

Rusko
M o s k v a - Dynamo Moskva porazilo v jediném pátečním utkání ruské hokejové ligy Petrohrad 3:1, když rozhodující náskok získalo už v první třetině, kterou vyhrálo 2:0.