Petružálek postupně zvyšuje svůj statistický příspěvek týmu. V prvním utkání přihrál na jeden gól, v minulém dvakrát a v sobotu si připsal už tři nahrávky.
Šestadvacetiletý hokejista se šesti body vede po neúplném úvodním týdnu produktivitu soutěže. Proti Novokuzněcku jednu asistenci zaznamenal i jeho spoluhráč Petr Vrána.
Trenér Miloš Říha uspěl se svými novými svěřenci z Petrohradu i v druhém duelu. Na výhře 4:1 nad CSKA Moskva se podílel přihrávkou útočník Petr Průcha a spolehlivým výkonem gólman Jakub Štěpánek, jenž inkasoval pouze sekundu před koncem první třetiny od Ilji Zubova.
Svůj první gól v KHL vstřelil Marek Kvapil z Dynama Moskva. Otevřel skóre derby na ledě Spartaku už po devíti sekundách. Dynamu však nebyla trefa českého mistra světa z loňského roku nic platná, prohrálo 2:5.
Kontinentální hokejová liga |
Novokuzněck - Chabarovsk 1:3 (Petružálek 0+3, Vrána 0+1)
Petrohrad - CSKA Moskva 4:1 (za domácí Průcha 0+1)
Spartak Moskva - Dynamo Moskva 5:2 (za hosty Kvapil 1+0).
Charlamovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Magnitogorsk | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 9:3 | 6 |
2. | Kazaň | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 9:7 | 3 |
3. | Jekatěrinburg | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5:4 | 3 |
4. | Chanty Mansijsk | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6:7 | 3 |
5. | Čeljabinsk | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7:11 | 2 |
6. | Nižněkamsk | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:6 | 0 |
Černyševova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Ufa | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 10:7 | 6 |
2. | Chabarovsk | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10:9 | 6 |
3. | Omsk | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 8:9 | 5 |
4. | Barys Astana | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 8:8 | 4 |
5. | Novokuzněck | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6:8 | 4 |
6. | Novosibirsk | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8:7 | 3 |
Bobrovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7:2 | 6 |
2. | Spartak Moskva | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6:6 | 3 |
3. | CSKA Moskva | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5:8 | 3 |
4. | Dynamo Moskva | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6:10 | 3 |
5. | Dinamo Riga | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5:9 | 0 |
6. | Lev Poprad | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3:7 | 0 |
Tarasovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Nižnij Novgorod | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 10:1 | 9 |
2. | Dinamo Minsk | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7:5 | 6 |
3. | Čerepovec | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3:1 | 3 |
4. | Atlant Mytišči | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7:8 | 3 |
5. | Viťaz Čechov | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:6 | 0 |
Finsko
IFK Helsinky - Blues Espoo 6:3
Ilves Tampere - Hämeenlinna 3:0
KalPa Kuopio - Tappara Tampere 5:1
Kärpät Oulu - Jyväskylä 3:2 (za domácí Vondrka a Snopek oba 0+1)
Lukko Rauma - SaiPa Lappeenranta 4:1
TPS Turku - Ässät Pori 1:4
Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 4:3 po sam. nájezdech.
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | KalPa Kuopio | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7:1 | 6 |
2. | Lukko Rauma | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8:3 | 6 |
3. | Ilves Tampere | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 11:7 | 6 |
4. | Kärpät Oulu | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7:3 | 6 |
5. | Jokerit Helsinky | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 8:7 | 4 |
6. | IFK Helsinky | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 9:8 | 3 |
7. | Ässät Pori | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6:5 | 3 |
8. | Hämeenlinna | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6:6 | 3 |
9. | Blues Espoo | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5:7 | 3 |
10. | Pelicans Lahti | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5:5 | 2 |
11. | Jyväskylä | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | 0 |
12. | Tappara Tampere | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8:13 | 0 |
13. | TPS Turku | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4:10 | 0 |
14. | SaiPa Lappeenranta | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:8 | 0 |
Švédsko
Brynäs - HV 71 3:1
Djurgaarden - MODO Hockey 1:4
Skelleftea - Timra 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Vampola 1+0)
Färjestad - AIK Stockholm 1:2 po sam. nájezdech
Frölunda - Lulea 2:1
Växjö - Linköping 2:4
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Frölunda | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 8:2 | 9 |
2. | AIK Stockholm | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7:2 | 5 |
3. | Linköping | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7:4 | 5 |
4. | Brynäs | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5:4 | 4 |
5. | MODO Hockey | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5:5 | 3 |
6. | Färjestad | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4:4 | 3 |
7. | Djurgaarden | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3:5 | 3 |
8. | Skelleftea | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4:6 | 2 |
9. | Växjö | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5:8 | 2 |
10. | Timra | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4:7 | 2 |
11. | Lulea | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3:5 | 1 |
12. | HV 71 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | 0 |
Švýcarsko
Bern - Fribourg-Gottéron 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Rosa 0+1)
Kloten - Ambri-Piotta 2:3 v prodl. (za hosty Kutlák 0+2)
Langnau - Lugano 4:3 (za hosty Bednář 2+0)
Rapperswil - Davos 3:6 (za hosty Sýkora a Tatíček oba 1+0)
Zug - Ženeva 7:3
Biel - Curych přerušeno ve 27. minutě za stavu 0:0 kvůli mlze.
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Zug | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 19:12 | 10 |
2. | Bern | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 10:5 | 9 |
3. | Kloten | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 9:6 | 6 |
4. | Davos | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 10:9 | 6 |
5. | Biel | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 5 |
6. | Lugano | 4 | 1 | 0 | 2 | 1 | 12:13 | 5 |
7. | Langnau | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 12:13 | 5 |
8. | Fribourg-Gottéron | 4 | 1 | 0 | 2 | 1 | 12:13 | 5 |
9. | Ambri-Piotta | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 9:10 | 5 |
10. | Curych | 3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 7:10 | 3 |
11. | Rapperswil | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 9:15 | 3 |
12. | Ženeva | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6:11 | 1 |