Pavlas zařídil vítězství Slovanu

Gomel - Gól českého obránce Petra Pavlase rozhodl o výhře hokejistů Slovanu Bratislava nad Keraminem Minsk (3:2) v úvodním utkání finálového turnaje Kontinentálního poháru v běloruském Gomelu. Ve druhém čtvrtečním duelu se utká domácí Gomel s francouzským Rouenem.

Slovan šel do vedení v deváté minutě, kdy se trefil Daniel Hančák, ale Bělorusové dokázali v druhé třetině skóre srovnat. Minsk pak dokonce krátce vedl a rozhodující gól vyrovnaného duelu vstřelil až třináct sekund před koncem český obránce Petr Pavlas.

"Pro nás to bylo velice důležité utkání. Hlavním momentem byl vyrovnávací gól ve třetí třetině za stavu 1:2 hned po brance Dmitrije Dudika," řekl trenér Slovanu Ľubomír Pokovič.

Třetím účastníkem skupiny N je ruský Severstal Čerepovec, který v pátek nastoupí proti Minsku.

Skupina N
Slovan Bratislava - Keramin Minsk 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
9. Hančák, 47. Vlk, 60. Pavlas - 29. Gusov, 45. Dudik. Rozhodčí: Rönnmark (Švéd.) - Goculja, Ruf (oba Běl.). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2700.