Jan Kovář (vlevo) z Magnitogorsku se proti Vladivostoku prosadil dvakrát.

Jan Kovář (vlevo) z Magnitogorsku se proti Vladivostoku prosadil dvakrát. | foto: ČTK

Kovář se v osmifinále KHL prosadil dvakrát, Červenka nasbíral tři body

• 1
Útočník Magnitogorsku Jan Kovář byl nejproduktivnějším českým hokejistou v základní části Kontinentální ligy a formu potvrdil i v prvním zápase play-off. V úvodním osmifinále proti Vladivostoku pálil přesně dvakrát a pomohl k výhře 3:1. Ještě o bod víc si připsal petrohradský útočník Roman Červenka, jenž proti CSKA Moskva jednou skóroval a na dvě branky přihrál.

V utkání vítěze Východní konference Magnitogorsku s osmým Vladivostokem začali překvapivě lépe hosté. Admiral se dostal do vedení už v třetí minutě díky využité přesilovce, Kovář v 11. minutě vyrovnal rovněž v početní výhodě. Gólem na 3:1 pak pojistil vedení Metallurgu v 19. minutě.

Petrohrad vede v sérii nad CSKA Moskva 2:0, druhý zápas vyhrál 5:1. Na rozdíl od páteční bitvy, kterou rozhodl jediný gól a čisté konto Alexandra Saláka, v sobotu domácí vedli už po první třetině tříbrankovým rozdílem. Červenka se trefil v 29. minutě, předtím na dva góly přihrál.