Jakub Klepiš

Jakub Klepiš | foto: Vladimir Kazionov

Omsk prohrál popáté za sebou, Klepišův gól nepomohl

• 2
Hokejisté Omsku prohráli v Kontinentální lize pátý zápas za sebou. Jaroslavli podlehli 1:5, jediný gól domácích vstřelil v polovině utkání za stavu 0:3 český útočník Jakub Klepiš po asistenci Jaromíra Jágra. Největší hvězda Avangardu bodovala poprvé po třech zápasech.

Skóre zápasu otevřel v osmé minutě Josef Vašíček. Útočník Pavel Rosa, s jehož výkony nebyli v Omsku v poslední době spokojeni, a podle ruských médií mu dokonce hrozil odchod z klubu, se zapsal do statistiky jen třemi vyloučeními.

Výsledky:
Chabarovsk - CSKA Moskva 3:6, Omsk - Jaroslavl 1:5 (Klepiš 1+0, Jágr 0+1 - Vašíček 1+0).

FINSKO

Českému brankáři Alexandru Salákovi z TPS Turku se dnes ve finské hokejové lize nedařilo. V duelu s Lappeenrantou zlikvidoval 18 střel a dostal čtyři góly. Jeho tým na vlastním ledě prohrál 1:4.

ŠVÉDSKO

Gólem a asistencí pomohli čeští hokejisté Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka ve švédské lize Linköpingu k vítězství 4:2 na ledě Skelleftey v souboji prvního s druhým týmem tabulky.

Svěřenci trenéra Slavomíra Lenera po 23. kole vedou soutěž už o osm bodů, Skellefteu na druhém místě vystřídal Färjestad.

Útočník Petr Tenkrát zaznamenal stejnou bilanci v dresu Timry, která zdolala Luleu 3:2 v prodloužení. Kladenský odchovanec nejprve otevřel skóre a v prodloužení přihrál na vítězný gól Mikku Lehtonenovi.

Výsledky - 23. kolo:
Brynäs - Färjestad 2:2, Djurgaarden - Frölunda 1:4, Rögle - MODO Hockey 3:0, Skelleftea - Linköping 2:4 (za hosty Hlaváč a Hlinka 1+1), Södertälje - HV 71 2:3 v prodl., Timra - Lulea 3:2 v prodl. (Tenkrát 1+1 - Chabada 0+1).

NĚMECKO

Hokejisté Eisbärenu Berlín dnes v německé lize porazili Duisburg 3:2 a posunuli se na druhé místo tabulky. Na vedoucí Hannover, který odehrál o dva zápasy více, ztrácí dva body.