Kutlák si v dresu Ambri připsal tři asistence

Praha - Ve 47. a 48. kole švýcarské hokejové ligy se prosazovali čeští hráči. Obránce Zdeněk Kutlák ve službách Ambri si připsal tři asistence a pomohl svému týmu k výhře 5:2 na ledě Davosu. Ve slovenské hokejové lize si Žigmund Pálffy v dresu Skalice připsal šest bodů za tři branky a tři gólové nahrávky.

Švýcarsko

Poslední Basilej vedla doma i zásluhou jedné branky Radka Dudy 2:0 nad Langnau, ale nakonec prohrála 2:3.  Za hosty jednou skóroval Václav Varaďa.

Výsledky:
47. kolo:
Davos - Ambri/Piotta 2:5 (za hosty Kutlák 0+3).
48. kolo: Basilej - Langnau 2:3 (Duda 1+0 - Varaďa 1+0), Rapperswil - Curych 0:5.

Finsko
Ve finské hokejové lize se nedařilo Jokeritu Helsinky, který získal pouze bod z utkání proti Ilvesu Tampere. Jokerit ještě čtyři minuty před koncem vedl, ale nezvládl závěr. Za hosty nejprve vyrovnal Lehtivuori a ve druhé minutě nastavení pak o bodu navíc rozhodl Anttila. Ilves má ještě šanci na umístění v elitní šestce.

Výsledek - 66. kolo:
Jokerit Helsinky - Ilves Tampere 3:4 v prodl.

Slovensko

Divoký průběh mělo dnešní utkání slovenské hokejové extraligy mezi Trenčínem a Skalicí, které hosté vyhráli 7:5. Ve 46. minutě přitom ještě prohrávali 2:5, poté ale pěti brankami zápas úplně otočili. Skvělý večer prožil na straně vítězů slavný Žigmund Pálffy, jenž tři branky dal a na další tři přihrál.

Výsledky - 53. kolo:
Kežmarok - Slovan Bratislava 2:0, Košice - Nitra 3:0 (Špelda 0+1), Slovensko 20 - Martin 0:1 (Havel, Říha oba 0+1), Trenčín - Skalica 5:7 (za domácí V. Král 1+1), Zvolen - Liptovský Mikuláš 5:2 (za domácí Krayzel 2+0, Kopecký 1+0, Dlouhý a F. Turek oba 0+1).

Německo:

Hokejisté Krefeldu podlehli v utkání německé ligy Hannoveru 2:3 v prodloužení a zůstali na desátém místě tabulky. Pod oba góly se podepsal přesnými přihrávkami český útočník Jan Alinč.

Těžkou prohru 1:7 dnes na ledě Hamburku utrpěli Eisbären Berlín, kteří tak ztrácejí na vedoucí Norimberk již šest bodů.

Výsledky - 54. kolo:
Düsseldorf - Frankfurt 4:3, Hamburk - Eisbären Berlín 7:1, Ingolstadt - Duisburg 5:2 (za domácí Ficenec 0+1), Iserlohn - Wolfsburg 1:4, Krefeld - Hannover 2:3 v prodl. (za domácí Alinč 0+2), Norimberk - Mannheim 7:3.