Jan Bulis z Čeljabinsku v utkání proti Kazani

Jan Bulis z Čeljabinsku v utkání proti Kazani | foto: Profimedia.cz

Čeljabinsk v semifinále s Kazaní snížil, Bulis se znovu trefil

• 0
Hokejisté Čeljabinsku zvítězili na ledě Kazaně 2:1 v prodloužení a v semifinále KHL snížili na 2:3 na zápasy. Jediným střelcem vítězného týmu v normální hrací době byl český útočník Jan Bulis.

Bulis navázal na dva góly ze čtvrtečního čtvrtého duelu už v 16. minutě, kdy si vyjel od mantinelu a překvapivou střelu otevřel skóre.  Dvojnásobný vítěz KHL si nechal srovnání až do poslední třetiny, deset minut před koncem se trefil Ilja Nikulin.

Čeljabinsk mohl utkání v prodloužení rozhodnout z trestného střílení, které místo zraněného obránce Derona Quinta provedl Petri Kontiola, jenže trefil tyčku.

Finský útočník zaváhání napravil osm sekund před koncem prvního prodloužení, kdy zametl do prázdné branky přihrávku Valerije Ničuškina a rozhodl.