Hynek Zohorna (vpravo)

Hynek Zohorna (vpravo) | foto: Profimedia.cz

Hynek Zohorna pomohl Amuru dvěma góly a nahrávkou k vítěznému obratu

• 0
Český útočník Hynek Zohorna odstartoval v Kontinentální hokejové lize dvěma góly a asistencí v přesilovkách vítězný obrat Amuru Chabarovsk, který ze stavu 0:3 otočil domácí duel s Dinamem Minsk na 4:3. Devětadvacetiletý reprezentační útočník odehrál bodově i střelecky nejlepší duel v KHL.

Minsk se ujal v souboji předposledních týmů konferencí vedení 3:0 po gólu Marca-Andrého Gragnaniho ve 25. minutě. Tím skončil zápas pro českého brankáře Marka Langhamera, jehož nahradil Jevgenij Alikin.

Dinamo drželo třígólové vedení až do 49. minuty, kdy se poprvé prosadil Zohorna, jehož střela se se štěstím po zásahu hostujícího obránce dostala za brankovou čáru. Druhý gól vstřelil mladší bratr absentujícího Tomáše Zohorny, jenž byl na operaci se zánětem slepého střeva, z hranice brankoviště za asistente obránce Michala Jordána o pět minut později.

Další dvě minuty nato se Zohorna podílel na vyrovnání, když zpoza branky nabil na gól Maximu Ignatovičovi. Chabarovsk dokonal obrat čtvrtým gólem během deseti minut v čase 58:53 po průniku Vladislava Ušenina. Tým z běloruské metropole tak potvrdil svou krizi a připsal si desátou porážku za sebou.

Souboj českých brankářů v zápase Kunlun Red Star - Jekatěrinburg vyzněl výsledkově jasně pro Jakuba Kováře, jenž v Pekingu vychytal Avtomobilistu vítězství 4:1. Šimon Hrubec měl v domácí brance 32 zásahů, o pět více než Kovář, ale druhé porážce týmu za sebou nezabránil. Jekatěrinburg naopak protáhl vítěznou sérii na čtyři zápasy.

Utkání Ufy s Kazaní se hrálo v Davosu, kde se Salavat Julajev od čtvrtka představí na Spenglerově poháru. Na tradiční turnaj se hráči Ufy naladili vítězstvím 4:3 v prodloužení, které už deset sekund po začátku nastaveného času zařídil dánský obránce Philip Larsen.

Amur Chabarovsk - HC Dinamo Minsk 4:3 (0:1, 0:2, 4:0)

Branky: 48:03 H. Zohorna (Rasskazov), 53:30 H. Zohorna (Jordán, Vl. Ušenin), 55:46 Ignatovič (H. Zohorna, Fajzullin), 58:53 Vl. Ušenin (Alikin, Korjagin) - 11:45 Paré (Prince), 22:30 Drozdov (Greckij, Kitarov), 24:36 Pulkkinen (Paré).

Amur Chabarovsk Langhamer (25. Alikin) – Ignatovič, Jordán, Korobov, Korjagin, Turbin, Kamalov, Alexandrov – Rasskazov, H. Zohorna, Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Železkov, Ruděnkov, A. Kuzněcov – A. Lazarev, Golubev, Kacuba.

HC Dinamo Minsk M. Karnauchov (D. Taylor) – Gragnani, Jerjomenko, Znacharenko, Morrow, Gotovec, Jevenko, Kryskin, Denisov – Spooner, A. Kosticyn, Kovyršin – Paré, Pulkkinen, Prince – Stefanovič, Děmkov, Pavlovič – Drozdov, Kitarov, Greckij.

Admiral Vladivostok - Torpedo Nižnij Novgorod 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky: 00:47 Šenfeld (Schroeder, Rattie), 09:05 Rattie (Schroeder, Šenfeld), 28:55 Smolin (Orlov, Szczechura), 43:42 Orlov (Aljajev, D. Iljin), 44:26 Smolin (Stalnov). Rozhodčí: Gusev, Sergejev – Golovljov, Savenkov.

Admiral Vladivostok Krasotkin (45. Truškov) – Lalonde, Almqvist, A. Osipov, Miščenko, Ugolnikov, Kozlovskij, Želdakov, Bobrjašov – Vicharev, Ljungh, Bakoš – V. Butuzov, J. Petrov, Pilipenko – K. Voronin, Mereskin, Glazačev – Konnov, Drobin, Lisin.

Torpedo Nižnij Novgorod Lindbäck (Tichomirov) – Mišarin, Orlov, Ch. Genoway, Zborovskij, Aljajev, Volčenkov, Minejev – Rattie, Schroeder, Šenfeld – Verjajev, D. Iljin, Bočarov – Urakov, Szczechura, Šachvorostov – Smolin, Počivalov, Stalnov.

Red Star Kunlun - Avtomobilist Jekatěrinburg 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 24:39 Kane (Bartley, Smith-Pelly) - 08:08 Sexton (Trjamkin), 12:14 A. Garejev (Litovčenko, Dacjuk), 35:10 Macek (Gurkin, Dawes), 49:27 Platt (V. Popov, Obidin). Rozhodčí: Birin, Olenin – Nikolajev, Novikov.

Red Star Kunlun Hrubec (J. Smith) – Sproul, T. Murphy, Bartley (A), Chelios, D. Osipov, G. Reinhart – Yip (C), Miller (A), DeFazio – Foo, Magee, Wong – Smith-Pelly, Kane, M. Plotnikov – Chu, Werek, Skvorcovs.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Fomin) – Gurkin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Berezin, D. Bodrov (A), Stasenko, Valitov – Golyšev, Macek, Dawes (C) – Sexton, Holland, Mozer – A. Garejev, Dacjuk (A), Litovčenko – Platt, V. Popov, Obidin – Ovčinnikov.

Severstal Čerepovec - Traktor Čeljabinsk 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 36:55 Kapustin (Chochlov, Trubačjov), 45:13 Kapustin (Geraskin, Kudako) - 14:47 Karlin (Avcin, S. Těreščenko), 25:39 Fatějev (Isajev, N. Komarov), 48:26 S. Těreščenko (Karpuchin, Calof), 59:50 N. Komarov (Fedotov). Rozhodčí: Lavrentěv, Kuljov – Bitjukov, Sysujev. Diváci: 3 036.

Severstal Čerepovec Podjapolskij (Chakimov) – Chochlov, Makejev, Baldajev, M. Chabarov, Kudako, N. Chlystov, Rogov – Kodola, Jakimov (A), J. Morozov – Vovčenko, Trubačjov (C), Petunin – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – J. Bodrov, Markovin, Monachov (A) – A. Alexejev.

Traktor Čeljabinsk Fedotov (S. Galimov) – Bailen, Kalinin (C), S. Těreščenko, Karpuchin, Borodkin, Menšikov (A), Isajev – Calof, Kosov, Sedlák (A) – Karlin, Avcin, Ščerbak – N. Komarov, Fatějev, Malychin – Šarov, Stěpanov, Tridčikov – Zajcev.

Salavat Julajev Ufa - Ak Bars Kazaň 4:3P (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 07:11 Omark (A. Semjonov, Sošnikov), 08:15 Kugryšev (Kadějkin), 32:13 Gimatov (Omark, Sošnikov), 60:10 Larsen (Omark, Hartikainen) - 03:01 Frattin (V. Tichonov, Jarullin), 12:16 V. Tichonov (Jarullin, Cormier), 20:09 Jarullin (K. Petrov). Rozhodčí: Beljajev, Romasko – Šalagin, Šišlo. Diváci: 4527.

Salavat Julajev Ufa Karejev (Sochatskij) – Larsen, A. Semjonov, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, Muchamadullin – Hartikainen, Chochrjakov, Omark (C) – Gimatov, Burmistrov (A), Sošnikov (A) – Kugryšev, Kadějkin, V. Žarkov – Soloduchin, Kartajev, M. Majorov – Baškirov.

Ak Bars Kazaň Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Ljamkin, Rukavišnikov, Judin, Chenkel, Fazylzjanov – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), V. Tichonov, Frattin – Galijev, A. Galimov, Dyňak – Vojevodin, Kara, M. Gluchov (A) – O. Li, Valejev.