Lukáš Radil

Lukáš Radil | foto: Profimedia.cz

Radil dal při výhře Spartaku v KHL dva góly, na třetí přihrál

• 0
Český útočník Lukáš Radil zařídil v KHL dvěma góly a přihrávkou vítězství hokejistů moskevského Spartaku 3:0 na ledě Dinama Minsk. Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka se na domácí výhře Čeljabinsku 6:3 nad Nižněkamskem podíleli shodně gólem a asistencí, Hykův zásah z 27. minuty byl navíc vítěznou brankou.

Radil nejprve v druhé třetině v přesilové hře tečoval do sítě střelu Joriho Lehteräho, o pár minut později mu gólovou přihrávku oplatil. V poslední minutě pak český útočník poslal při power play běloruského celku puk do opuštěné branky a skóroval posedmé v sezoně.

Sedlák dostal krátce po zahájení druhé třetiny Čeljabinsk v přesilovce do vedení 2:1, puk mu před branku poslal na hokejku Hyka. Ten o šest minut později zvýšil na 4:2 kontroverzním gólem, při kterém vydoloval kotouč zpod ležícího brankáře Konstantina Barulina.

Rozhodčí nejprve branku neuznali a Hyku vyloučili. Po prozkoumání videozáznamu byl ale jejich verdikt opačný, takže český útočník mohl opustit trestnou lavici a přijímat gratulace od spoluhráčů.

Hyka je s bilancí 4+9 druhým nejproduktivnějším Čechem v lize. Sedlák v ročníku skóroval popáté. Roman Will zneškodnil 21 střel hostů a po minulé nule vychytal Traktoru druhou výhru za sebou.

CSKA Moskva - Dynamo Moskva 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 15:49 Andronov (P. Karnauchov), 55:12 Kiselevič (Okulov) - 36:24 Šipačov (Grigorjev). Rozhodčí: Akuzovskij, Belov – Ivanov, Černyšjov.. Diváci: 2 395.

CSKA Moskva Šaryčenkov (Lars Johansson) – M. Robinson (A), Rykov, Dahlbeck, Samorukov, Kiselevič, Ar. Sergejev, Naumenkov – Slepyšev (A), M. Kempe, Goldobin – Okulov, Šalunov, Mamin – Andronov (C), P. Karnauchov, Loktionov – Korosteljov, Mingačjov, Světlakov – Sorkin.

Dynamo Moskva Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Mironov (A), An. Sergejev, Grigorjev, J. Zajcev, Volkov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – Pulkkinen, O. Lindberg, Tarasov – Jefremov, Pankratov, V. Kuljomin (A) – Igumnov, Kruglov, Muranov – Bryzgalov.

HC Dinamo Minsk - Spartak Moskva 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 25:34 Radil (Lehterä, Djuse), 33:24 Lehterä (Radil, Kulik), 59:22 Radil (D. Višněvskij, Širokov). Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Lazarev, Parikov. Diváci: 4459.

HC Dinamo Minsk Tolopilo (Kolosov) – Koljačonok, Menell, Solovjov, Šinkevič (A), Děrjabin, Znacharenko (A), Nogačjov, Falkovskij – Drozdov, Šarangovič (C), Kogaljov – Protas, Revenko, Bujnickij – Martynov, Usov, Anosov – Pinčuk, Pavlenko, Litvinov.

Spartak Moskva J. Hudáček (Bespalov) – Djuse, D. Višněvskij, Pivcakin, Rylov (A), Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä (A), Širokov (C), Radil – Arkalov, Zubov, Zlobin – M. Cyplakov, R. Hanzl, Fjodorov – Šablovskij, Talalujev, Juňkov.

Severstal Čerepovec - Avtomobilist Jekatěrinburg 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 6:44 Petunin (Afanasjev, M. Tichonov), 14:32 Kapustin (Jo. Nättinen) - 12:39 Bočarov (Macek, Dacjuk). Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Berseňov, Judin. Diváci: 1516.

Severstal Čerepovec Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Kudako, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, M. Tichonov – Geraskin, Vicharev, Kapustin – Kodola, Vovčenko, Petunin – Jo. Nättinen, Roberts Bukarts, Liška – A. Alexejev, Dumbadze, Kara.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ch. Genoway, Zborovskij, D. Bodrov, Mamkin – Makejev, Dacjuk, Golyšev – Bělousov, Sexton, Holland – P. Kulikov, Macek, Bočarov – Litovčenko, Platt, Protapovič.

Traktor Čeljabinsk - Neftěchimik Nižněkamsk 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 12:33 A. Michejev (Jevenko, Manuchov), 20:24 Sedlák (Hyka, Bailen), 25:02 Kalinin (Pilut, Berglund), 26:14 Hyka (Sedlák, Osnovin), 47:12 Byvalcev (Pilut, Kalinin), 52:32 Berglund - 08:57 Bucajev (Šarifjanov), 23:14 Chafizov, 42:34 L. Hudáček. Rozhodčí: Bondar, Bukin – Zacharenkov, Osipov. Diváci: 3025.

Traktor Čeljabinsk Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Bailen (A), Isajev, Tělegin, S. Garejev, Jevenko – Berglund, Byvalcev, Kalinin (C) – Sedlák (A), Osnovin, Hyka – Polygalov, Šarov, Kosov – A. Michejev, Lukin, Avcin – Švarjov.

Neftěchimik Nižněkamsk Barulin (Ivannikov) – Rantakari, Bryncev (A), Volgin, A. Osipov, Puzanov, Loginov (A), Semjonov – Chajrullin, Kučerjavenko (C), Chafizov – L. Hudáček, Šiksatdarov, Bikmullin – Bjakin, Galuzin, A. Kosticyn – Grošev, Bucajev, Šarifjanov – Šafigullin.