Emil Djuse (vlevo) ze Spartaku Moskva a Konstantin Okulov z CSKA Moskva bojují...

Emil Djuse (vlevo) ze Spartaku Moskva a Konstantin Okulov z CSKA Moskva bojují o puk. | foto: Profimedia.cz

První moskevské derby pro CSKA, Radil se nechal vyloučit do konce utkání

• 0
Nejlepší tým základní části Kontinentální hokejové ligy CSKA Moskva zvládl vstup play off vítězně. Výsledek 1:0 v prodloužení nad Spartakem. zajistil v 69. minutě Maxim Šalunov. Spartaku chyběl po většinu zápasu útočník Lukáš Radil, který dostal ihned po zahájení druhé třetiny trest na pět minut a do konce utkání za hru vysokou holí.

Čistým kontem přispěl k výhře CSKA švédský gólman Lars Johansson, který pochytal všech 20 střel hostů.

Na vítězství Čeljabinsku 3:1 v úvodním utkání série proti Ufě se podílel Tomáše Hyka, který asistoval u třetí branky hostů ve 44. minutě. V posledních třech zápasech nasbíral pět kanadských bodů (2+3).

Ak Bars Kazaň - Torpedo Nižnij Novgorod 2:1P (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 04:22 A. Galimov (T. Murphy, Lukojanov), 71:56 T. Murphy (S. Da Costa) - 50:12 Ch. Wideman (Terry). Rozhodčí: Birin, Ovčinnikov – Kučava, Novikov. Diváci: 3 976. Stav série: 1:0

Ak Bars Kazaň Reideborn (Biljalov) – Jarullin, T. Murphy, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Žuravljov – S. Da Costa, Dawes, V. Tichonov – Lukojanov, M. Gluchov, Burmistrov – Pesonen, K. Petrov, Cormier – Voronkov, Safonov, Galijev – A. Galimov.

Torpedo Nižnij Novgorod Tichomirov (Kočetkov) – Pajgin, Ch. Wideman, Orlov, Austin, Marin, Mišarin, Ručkin – Čechovič, Miele, Žafjarov – Terry, Šenfeld, Szwarz – Der-Argučincev, Varnakov, Gončaruk – Urakov, A. Michejev, Belevič.

CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:0P (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 68:51 Šalunov (Okulov). Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Lazarev, Šalagin. Diváci: 4 598. Stav série: 1:0

CSKA Moskva Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Rykov, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Ibragimov – P. Karnauchov, Andronov (C), Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Leipsic, Loktionov, Slepyšev – Sorkin, Světlakov, Alexandr Popov – Afanasjev.

Spartak Moskva J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), D. Višněvskij, Nikišin, Djuse, Kulik, Zubarev, Sokolov – Radil, Lehterä, Širokov (A) – R. Hanzl, Nikoncev (C), Fjodorov – Torčeňuk, Talalujev, M. Cyplakov – Arkalov, Kara, Zlobin – Averšin.

Lokomotiv Jaroslavl - Jokerit Helsinky 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 45:41 M. Osipov (Pulkkinen, V. A. Tkačov). Rozhodčí: Gofman, Fraňo – Sivov, Šišlo. Diváci: 2823. Stav série: 1:0

Lokomotiv Jaroslavl Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko (A), Rafikov, Barancev, M. Osipov, Ohtamaa, Čerepanov, Misjul – Kraskovskij, Alexejev, Korškov – A. Petersson, J. Averin (A), V. A. Tkačov (C) – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – Ťutněv, Iljenko, Beljajev – Berjozkin.

Jokerit Helsinky Lindbäck (Kalninš) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, Kivistö, J. Krejčík – Joensuu (A), Schroeder, O'Neill (A) – Haapala, Nicklas Jensen, Regin – Hännikäinen, Mäenalanen, Pakarinen – Anttila (C), Savinainen, Pihlström.

Salavat Julajev Ufa - Traktor Čeljabinsk 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 05:04 Kartajev (Lisovec, Naumenkov) - 04:06 Kravcov, 29:07 D. Iljin (Åberg, Osnovin), 43:49 Osnovin (Hyka). Rozhodčí: Naumov, Sergejev – Antonov, Galimov. Diváci: 6318. Stav série: 0:1

Salavat Julajev Ufa Tarasov (Metsola) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – Manninen, Hartikainen (A), M. Granlund – Platt, V. Žarkov (A), Kadějkin – Kugryšev, Amirov, Chochrjakov – Gimatov, Soloduchin, Baškirov – Kartajev.

Traktor Čeljabinsk Fedotov (Will) – Manuchov, Pilut, Tělegin, Bailen (A), Karpuchin, D. Bodrov, S. Garejev – Kalinin (C), Byvalcev, Åberg – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – Tridčikov, Osnovin, D. Iljin – Gorjunov-Rolgizer, Karlin, Avcin – Šolochov.