Utkání hokejového Spenglerova poháru Kanada - Karlovy Vary: Curtis Brown se pokouší zastavit Petra Kumstáta. | foto: AP

Karlovy Vary si na Spenglerově poháru zastřílely s Kanadou. Podlehly až na nájezdy

• 22
Ve svém úvodním utkání na letošním Spenglerově Poháru ve švýcarském Davosu sehrál český mistr z Karlových Varů vyrovnaný duel s výběrem Kanady. Podlehl až na samostatné nájezdy, kdy přestřelku ukončil zámořský hokejista Aubin.

V sestavě Západočechů se objevili obránce Zdeněk Kutlák a slovenský útočník Žigmund Pálffy, kteří tým posílili jen během tradičního turnaje.

V úvodu zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že téměř sedm tisíc diváků nakonec uvidí během základní hrací doby celkem dvanáct branek. Do střelecké listiny se jako první zapsal v 17. minutě Dobroň. Ještě do první přestávky však dokázal odpovědět Siklenka a vyrovnal.

Gólové dostihy druhého dějství odstartoval na začátku 26. minuty Kristek, ale i tentokrát si zámořský tým připravil brzkou odpověď a Heins vyrovnal.

Ve 36. minutě poslal Roche Kanadu poprvé v zápase do vedení, jenže za necelou minutu bylo opět vyrovnáno, když se znovu trefil Kristek. Minutu nato už v bláznivém utkání znovu vedla Kanada, ale ještě do přestávky otočili skóre ve prospěch Energie Zjuzin a Pech.

Na začátku třetího dějství však po necelé půlminutě srovnal na 5:5 Bell a v polovině třetiny Kanada znovu vedla, když se trefil Daigle. Bod za remízu v základní hrací době však zajistil na konci 53. minuty Košťál.

Protože ani prodloužení nerozhodlo, došlo na nájezdy. V nich nejprve neuspěli Pálffy, Robitaille a Kristek, ale Aubin dal. Pech musel tedy vyrovnat, což se mu však nepodařilo a druhý bod získala Kanada.

Další zápas čeká obhájce titulu v české extralize v neděli, kdy od 15 hodin vyzve domácí Davos. Ten v zahajovacím utkání turnaje zdolal Dinamo Minsk 3:2. - více ZDE

Tým Kanady (zleva): Daigle, Siklenka a brankář LeNeveu. V bílém Košťál z Karlových Varů.

Kanada - Karlovy Vary 7:6 po sam. nájezdech (1:1, 3:4, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Siklenka (Robitaille, McLean), 28. Heins (Devereaux, Rivers), 36. Roche (McLean, Vigier), 38. McLean, 41. Bell, 50. Daigle (Vigier, Roche), rozhodující sam. nájezd Aubin - 17. Dobroň (Melenovský), 26. Kristek, 37. Kristek (Tribuncovs, Mensator), 39. Zjuzin (Kutlák, Mucha), 40. Pech, 53. Košťál (Kuběna, Kumstát). Vyloučení: 5:3, navíc McLean (Kanada) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6746 (vyprodáno).

Sestava Karlových Varů: Mensator - Němec, Kutlák, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pálffy, Pech, Pletka - Zjuzin, Kristek, Melenovský - Zucker, Kuběna, Dej. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.