Irgl pojistil vítězství Jaroslavle

Moskva - Zbyněk Irgl vstřelil jeden ze dvou gólů Jaroslavle v Podolsku a pomohl k výhře 2:0. Michal Broš otevřel skóre zápasu finské ligy, v němž Oulu zvítězilo 5:2 na ledě Jokeritu Helsinky. Ve Švédsku se gólově prosadil Ivan Huml v dresu Mory, Radek Hamr přispěl gólem a nahrávkou k vítězství Klotenu nad Ambri/Piottou.

RUSKO

Jaroslavl, které patří v tabulce šesté místo, rozhodla zápas v polovině druhé třetiny, kdy se během necelých dvou minut trefili nejprve Koňkov a poté i bývalý vítkovický útočník.

Dva rychlé góly, vstřelené pokaždé krátce po zahájení hry, zajistily hráčům Chimiku Moskevská oblast vítězství 2:1 v Novokuzněcku. Už po 15 sekundách první třetiny skóroval hostující Popěrečnyj, prodloužení pak po pouhých 41 vteřinách ukončil jeho spoluhráč Leščov.

Výsledky - 16. kolo:
Dynamo Moskva - Čerepovec 4:1, MVD Podolsk - Jaroslavl 0:2 (Irgl 1+0), Novokuzněck - Chimik MO 1:2 v prodl., Novosibirsk - Petrohrad 0:4, Omsk - Nižněkamsk 3:2, Spartak Moskva - Kazaň 7:3.

FINSKO

Michal Broš otevřel skóre dnešního zápasu finské ligy, v němž obhájci titulu z Kärpätu Oulu zvítězili 5:2 na ledě Jokeritu Helsinky. Český útočník skóroval v deváté minutě, hosté si pak vytvořili tříbrankový náskok a v poslední třetině jimi neotřáslo ani snížení Jokeritu na nejtěsnější rozdíl.

Oulu vede tabulku o dva body před Pelicans Lahti, kteří přišli o první místo po porážce 2:3 v Jyväskylä.

Výsledky - 15. kolo:
Hämeenlinna - Ässät Pori 7:3, Jokerit Helsinky - Kärpät Oulu 2:5 (za hosty Broš 1+0), Jyväskylä - Pelicans Lahti 3:2, Lukko Rauma - Ilves Tampere 2:3 v prodl., SaiPa Lappeenranta - KalPa Kuopio 1:2, Tappara Tampere - Blues Espoo 6:3, TPS Turku - IFK Helsinky 3:2 v prodl.

SLOVENSKO

Sedmibrankový debakl si odvezl mistrovský Slovan Bratislava z košického ledu. Na výhře domácích hokejistů 7:2 se podílelo šest hráčů, Miklík se trefil dvakrát. Košice po vydařeném večeru ztrácejí na třetí Slovan už jen dva body.

Útočník Luděk Krayzel byl u všech tří branek Zvolenu, ale prohře s Popradem nezabránil. Další český legionář Filip Turek jeden gól dal a na jeden nahrál, po nájezdech ale vyhrál druhý tým tabulky 4:3. Vedení si upevnil Trenčín výhrou s čistým kontem nad Nitrou.

Výsledek - 15. kolo:
Košice - Slovan Bratislava 7:2 (za domácí Špelda 0+1, Javín 0+1), Kežmarok - Žilina 3:2, Zvolen - Poprad 3:4 po sam. nájezdech (Turek 1+1, Krayzel 0+3 - Král 1+0, Vrbata 0+1), Martin - Liptovský Mikuláš 4:0 (Podstavek 0+1), Trenčín - Nitra 3:0.

ŠVÉDSKO

Gól českého útočníka Ivana Humla nastartoval obrat v utkání švédské hokejové ligy mezi týmy Mory a Brynäsu. Domácí sice s posledním celkem tabulky záhy prohrávali, ale Huml ve 14. minutě vyrovnal a vítěznou branku Mory na 2:1 vstřelil krátce nato Järventie.

Do čela tabulky se dostal tým HV 71, který vyhrál nad Södertälje 4:1 a vede o bod před Timrou.

Výsledky - 9. kolo:
Färjestad - MODO Hockey 2:3 v prodl., HV 71 - Södertälje 4:1, Mora - Brynäs 2:1 (za domácí Huml 1+0), Skelleftea - Linköping 4:1 (za domácí Novák 0+1), Timra - Frölunda 3:2 v prodl.

ŠVÝCARSKO

Radek Hamr přispěl v švýcarské ligy gólem a nahrávkou k vítězství hokejistů Klotenu nad týmem Ambri/Piotta.

Český obránce nejprve přihrál na úvodní gól zápasu Wickovi, v 26. minutě pak sám zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Kloten nakonec vyhrál 5:2.

Na ledě Rapperswilu se na jediný gól zápasu čekalo až do poslední minuty prodloužení. Čtrnáct sekund před sirénou skórovali hosté ze Ženevy, kteří tak vedou tabulku o čtyři body.

Výsledky - 12. kolo:
Bern - Langnau 3:1 (za hosty Varaďa 0+1), Fribourg - Basilej 0:4, Kloten - Ambri/Piotta 5:2 (za domácí Hamr 1+1), Lugano - Zug 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Grošek 0+1), Rapperswil - Ženeva 0:1 v prodl.

NĚMECKO

Český hokejový útočník Kamil Piroš z Kolína nad Rýnem vstřelil poslední gól utkání na ledě berlínských Eisbären, svou trefou z 42. minuty však pouze snížil porážku hostů na 2:3.

Düsseldorfští svěřenci Slavomíra Lenera doma zdolali Norimberk 3:1 a v tabulce jim patří páté místo.

Výsledky - 13. kolo:
Eisbären Berlín - Kolín nad Rýnem 3:2 (za hosty Piroš 1+0), Hamburk - Wolfsburg 3:5, Düsseldorf - Norimberk 3:1, Straubing - Hannover 4:1, Duisburg - Iserlohn 3:5, Krefeld - Ingolstadt 2:4, Augsburg - Mannheim 4:1.