Útočník Josef Vašíček z Jaroslavle prochází mezi bránícími hráči Magnitogorsku Jaroslavem Kudrnou (nahoře) a Jevgenijem Varlamovem. | foto: Profimedia.cz

Hokejisté Kazaně vyřadili Vůjtkovo Dynamo a jsou ve finále KHL

• 0
Hokejisté Kazaně si zahrají finále Kontinentální hokejové ligy. V semifinále vyřadili Dynamo Moskva, které vede český trenér Vladimír Vůjtek, 4:2 na zápasy. Závěrečný duel vyhráli 3:1 a o Gagarinův pohár se postaví proti Jaroslavli.

Po bezbrankové první třetině se ujalo vedení domácí Dynamo, když se po 50 vteřinách hry ve druhé části trefil Alexej Kaljužnyj. O obrat skóre se poté postarala hostující dvojice Alexej Baďukov, Oleg Petrov.

Ve 33. minutě nejprve prvně jmenovaný po spoluhráčově přihrávce vyrovnal, ve 46. minutě si role vyměnili. Výhru zpečetil gólem do prázdné branky Jukka Hentunen.

Vedle Vůjtka skončila sezona také pro obránce Dynama Karla Rachůnka a útočníka Petra Čajánka. O titul si tak zahrají pouze dva čeští hráči Josef Vašíček a Zbyněk Irgl z Jaroslavle. Finále začne ve čtvrtek na ledě Kazaně.