Zbyněk Irgl

Zbyněk Irgl | foto: Profimedia.cz

Hokejisté Jaroslavle vstoupili do finále KHL vítězně, Irgl dal dva góly

• 0
Český hokejista Zbyněk Irgl výrazně přispěl k úspěšnému vstupu Jaroslavle do finále Kontinentální ligy. V prvním zápase vstřelil dva góly a jeho tým zdolal Kazaň 3:0. Ve Švýcarsku zářil Petr Sýkora, který rozhodl o vítězství Davosu v druhém finálovém utkání nad Klotenem.

Druhý zápas se rovněž v Kazani hraje v pátek, k zisku Gagarinova poháru je zapotřebí čtyř vítězství.

Vicemistr světa z roku 2006 Irgl se dvakrát prosadil v přesilové hře, celkem už v play off skóroval šestkrát a dotáhl se na nejlepší střelce týmu.

V 29. minutě zlomil bezbrankový stav, o devět minut později zvýšil už na 3:0. Na první gól mu přihrál krajan Josef Vašíček, na obou jeho trefách se podílel také slavný Alexej Jašin.

Mezitím kazaňského brankáře Galimova překonal ještě Ruděnko, naopak gólman hostů Gelašvili udržel až do konce zápasu čisté konto. To se mu podařilo potřetí za sebou a jeho neprůstřelnost trvá už 189 minut.

První zápas finále Kontinentální hokejové ligy:

Kazaň - Jaroslavl 0:3 (Irgl 2+0, Vašíček 0+1).

ŠVÝCARSKO

Hokejový útočník Petr Sýkora rozhodl o vítězství Davosu v druhém finálovém utkání švýcarské ligy nad Klotenem.

Utkání skončilo po základní hrací době nerozhodně 5:5, bývalé pardubické křidlo se trefilo v 15. minutě nastavení po asistenci Josefa Marhy. Sýkora nasbíral v duelu celkem tři kanadské body.

Série je nyní vyrovnaná 1:1 na zápasy. V dramatickém duelu se výrazně činili i další čeští hráči. Skóre otevřel ve
čtvrté minutě domácí Petr Tatíček a rovněž u této branky asistoval Marha.

V druhé třetině Davos nedokázal udržet dvoubrankové vedení a dokonce 12 minut před koncem normální hrací doby prohrával 3:5, když si dva body za přesné
přihrávky připsal i zkušený hostující obránce Radek Hamr.

Duel pak do prodloužení poslaly dvě akce Von Arxe a Ambühla v rozmezí pouhých 30 sekund.

Druhý zápas finále play off švýcarské hokejové ligy:

Davos - Kloten 6:5 v prodl. (Sýkora 1+2, Tatíček 1+0, Marha 0+2 - Hamr 0+2), stav série 1:1.