Alexander Salák v dresu Novosibirsku.

Alexander Salák v dresu Novosibirsku. | foto: Profimedia.cz

Čeští brankáři ve čtvrtfinále KHL neuspěli, Znojmo postoupilo

• 3
Českým brankářům se v pondělních úvodních zápasech čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy nevedlo. Novosibirsk v sestavě s Alexanderem Salákem prohrál v Magnitogorsku 1:3, Omsk v brance s Dominikem Furchem doma podlehl Ufě 2:3 v prodloužení. Postup do semifinále EBEL ligy slaví Znojmo.

Salák dostal v úvodu utkání v Magnitogorsku dva rychlé góly, ale pak už neinkasoval. Slovenský obránce Andrej Meszároš v polovině zápasu snížil, ale o vyrovnání usiloval Sibir marně. Naopak minutu před koncem při power play hostů poslal puk do jejich prázdné branky Alexandr Sjomin a rozhodl.

Omsk se v první minutě třetí třetiny dostal do vedení 2:1, když český obránce Michal Kempný poslal prudký puk před branku Ufy a Denis Paršin ho tečoval do sítě. Hosté ale vyrovnali a v 73. minutě Furcha překonal Sergej Soin, který předtím získal puk po velkém nedorozumění domácích zadáků.

Čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy

Východní konference - 1. zápasy:
Omsk - Ufa 2:3 v prodl. (za domácí Kempný 0+1)
Magnitogorsk - Novosibirsk 3:1

EBEL liga

Čtvrtfinále, 6. zápasy

Hokejisté Znojma dokonali ve čtvrtfinálové sérii s Dornbirnem obrat a postoupili do semifinále mezinárodní ligy EBEL. V šestém utkání Orli zvítězili na ledě rakouského týmu 5:2 a po čtvrtém vítězství za sebou vyhráli celou sérii 4:2.

Hosté na premiérovou účast v semifinále od vstupu do EBEL zadělali ve druhé třetině šestého duelu, kterou díky dvěma gólům Bořuty vyhráli 3:0. Domácí se přiblížili na jednogólový rozdíl, ale Tomas vzápětí vrátil hostům dvoubrankový náskok a Yellow Horn druhým gólem v utkání stanovil při power play soupeře konečný výsledek.

Zatímco Znojmo jako druhý tým základní části nakonec potvrdilo roli papírového favorita, mezi nejlepší čtyři týmy dále postoupily spíše nečekaně Linec a Villach. Vítěz základní části Salcburk bude hrát sedmý duel s Klagenfurtem, poté co dnes odvrátil vyřazení výhrou 3:2.

Dornbirn - Znojmo 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky
: 46. Zagrapan, 48. Livingston - 26. Yellow Horn, 38. Bořuta (Štach, Rehuš), 39. Bořuta (Číp, Podešva), 48. Tomas (Stehlík, Pucher), 59. Yellow Horn (Fiala, Šedivý). Konečný stav série: 2:4.

Klagenfurt - Salcburk 2:3, stav série 3:3
Linec - Bolzano 3:2 v prodl., konečný stav série 4:2

FINSKO

IFK Helsinky - Ässät Pori 7:0
Kärpät Oulu - Jyväskylä 2:4 (za hosty Hubáček 0+1)

ŠVÉDSKO

Hokejisté Skelleftey ovládli základní část švédské hokejové ligy o sedm bodů před Frölundou a zajistili si účast v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. Skelleftea se představí i ve třetím ročníku soutěže, v které skončila v premiérové sezoně 2014/15 třetí.

Doplnila tak šestici jistých švédských účastníků Djurgaaden, Frölundu, Färjestad, HV 71, Linköping a Luleu, které patří mezi 26 zakládajících členů s licencí A. V play off se bude v SHL bojovat také ještě o jednu vstupenku do Ligy mistrů.

Brynäs - Frölunda 2:3
Djurgaarden - Färjestad 4:2
Linköping - Malmö 5:0
MODO Hockey - Örebro 1:3 (za hosty Krejčík 0+1)
Rögle - Karlskrona 4:2
Skelleftea - HV 71 1:2
Växjö - Lulea 4:3