Hlinka byl u všech gólů Klotenu

Bern, Helsinky, Moskva - Jaroslav Hlinka byl strůjcem vítězství Klotenu 3:0 nad Fribourgem v utkání 18. kola Švýcarské ligy. Český útočník dvě branky dal a třetí připravil pro spoluhráče Martina Plüsse. Ve finské lize porazil Jokerit Helsinky tým Blues Espoo 3:1, jediný gól poražených dal Jan Čaloun.

Ten však naopak seděl na trestné lavici v momentě, kdy vstřelili domácí v přesilové hře už ve 4. minutě vedoucí gól.

Hokejisté Kazaně zvítězili v utkání 21. kola ruské ligy v Nižněkamsku 2:1
v prodloužení. Tým vedený českým trenérem Vladimírem Vůjtkem se tak posunul na druhé místo. Kazaň získala 39 bodů a na vedoucí Dynamo Moskva ztrácí pět bodů.

Hokejisté Norimberku se posunuli do čela německé ligy poté, co na ledě Eisbären Berlín zvítězili 4:1. Deset gólů viděli diváci v Augsburgu, kde domácí tým zdolal
Mannheim 6:4. Hostům přispěl jedním gólem a asistencí německý reprezentant Tomáš Martinec, syn bývalého trenéra českého národního týmu Vladimíra Martince.

Výsledky
ŠVÝCARSKO
18. kolo:
Ženeva - Bern 3:3 po prodl., Kloten - Fribourg 3:0 (Hlinka 2+
1), Lugano - Lausanne 5:2, Rapperswil/Jona - Davos 0:4, Langnau - Ambri/Piotta 1:3, Curych - Basilej 4:0.

FINSKO
Jokerit Helsinky - Blues Espoo 3:1 (za hosty Čaloun 1+0).

RUSKO
21. kolo:
Nižněkamsk - Kazaň 1:2 v prodl.

NĚMECKO
Frankfurt - Kolín n.R. 3:2 po sam. nájezdech, Eisbären Berlín - Norimberk 1:4, Augsburg - Mannheim 6:4, Kassel - Iserlohn 4:1, Krefeld - Hannover 3:2, Freiburg - Ingolstadt 2:5.