Hämeenlinna, Oulu a Tappara postoupily

Helsinky - Týmy HPK Hämeenlinna, Kärpät Oulu a Tappara Tampere doplnily ve finské hokejové lize již jistého semifinalistu Jokerit Helsinky. Zatímco mužstvu z hlavního města stačly k postupu čtyři zápasy, ostatní série rozhodla až sedmá měření sil. Boj o účast ve finále začíná v úterý. Hokejisté Kasselu vyhráli v šestém měření sil s Kolínem nad Rýnem 3:2 a srovnali stav čtvrtfinálové série německé ligy s loňským mistrem na 3:3.

Finská liga
Hokejisté Hämeenlinny odvrátili třemi výhrami za sebou hrozící vyřazení z play-off, do nějž vstoupili jako suverénní vítěz základní části.

Třebaže ve čtvrtfinálové sérii s TPS Turku prohrávali už 1:3, dokázali ji prodloužit až na maximální počet sedmi zápasů a v nedělním rozhodujícím duelu svého soupeře porazili hladce 6:1. Třetí branku domácího týmu vstřelil český útočník Jaroslav Balaštík.

Také týmy Kärpätu Oulu a Tappary Tampere se musely k postupu prokousat přes tři porážky. Espoo přitom vedlo v sérii nad Tapparou 2:0 a Jyväskylä nad Oulu dokonce už 3:1, poslední zápasy ale nezvládly. O vyřazení Jyväskylä rozhodla třetí třetina, v Espoo potom padl poslední gól až v prodloužení. Domácím sice vykřesal naději 55 vteřin před třetí sirénou olympijský vítěz Jan Čaloun, jenže hosté se jeho vyrovnáním nenechali zaskočit a Lasse Jämsen jim zajistil postup už po půldruhé minutě nastaveného času.

Semifinálové dvojice Hämeenlina - Tappara a Jokerit - Oulu.

Výsledky - čtvrtfinále:
HPK Hämeenlinna - TPS Turku 6:1 (za domácí Balaštík 1+0, Kucharčík 0+1) - konečný stav série 4:3, Kärpät Oulu - JYP Jyväskylä 3:1 (za domácí Ton 0+1) - konečný stav série 4:3, Blues Espoo - Tappara Tampere 1:2 v prodl. (za domácí Čaloun 1+0) - konečný stav série 3:4.

Slovenská liga
Dukla Trenčín porazila ve čtvrtém utkání semifinále slovenské extraligy Slovan Bratislava v prodloužení 3:2 a snížila vedení soupeře v sérii na 1:3. Pokračování semifinále si vynutil hned v první minutě nastaveného času Zlocha.
Výsledek:
Semifinále - 4. zápas:
Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
3. Kmeč, 50. Kováčik, 61. Zlocha - 25. Junas, 37. Kapuš. Rozhodčí: Lauff - Krpelec, Valach. Vyloučení: 6:2, navíc Heš (Trenčín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6150. Stav série: 1:3.

Německá liga
O tom, kdo doplní již jisté semifinalisty Krefeld, Mannheim a Eisbären Berlín, se rozhodne v úterý večer v Kolíně, kam přijede Kassel.

Schwenningen vyhrál v prodloužení 3:2 nad Frankfurtem a zatímco sám se udržel v první lize, frankfurtské hokejisty poslal do nižší soutěže.
Výsledky:
Čtvrtfinále - 6. zápas:
Kassel - Kolín nad Rýnem 3:2 - stav série 3:3.
O udržení - 6. zápas:
Schwenningen - Frankfurt 3:2 v prodl. - konečný stav série 4:2.

Švédsko
Hokejisté týmů Brynäs a Skelleftea výtečně odstartovali do baráže o první švédskou ligu a nadějný začátek dnes potvrdili třetím vítězstvím. Brynäs doma porazil Hammarby 4:1, Skelleftea zdolala Linköping 4:2 a oba tyto celky mají na postupových pozicích čtyřbodový náskok před svými soupeři.