Český hokejový brankář Nick Malík se omluvil z reprezentace, aby nepřišel o...

Český hokejový brankář Nick Malík se omluvil z reprezentace, aby nepřišel o pozici ve finském klubu KooKoo. Vládne statistikám brankářů nejvyšší ligy. | foto: Profimedia.cz

Brankář Malík zazářil ve finské lize v ofenzivě, asistoval u dvou gólů

• 0
Český brankář Nick Malík přispěl ve finské hokejové lize dvěma asistencemi k vítězství Kouvoly na ledě posledního týmu tabulky Ässätu Pori 3:1. Jednu přihrávku si ve vítězném celku připsal útočník Radek Koblížek.

Devatenáctiletý Malík se podílel ve 23. minutě na trefě obránce Petteriho Nikkily, který zvýšil na 2:0.

Mladého českého gólmana pak překonal v polovině zápasu v přesilovce Alexander Ruuttu, ale výhru hostů pojistil o pár minut později opět za Malíkova přispění Leevi Aaltonen.

Kouvola vyhrála popáté za sebou a v tabulce jí patří osmé místo.

Finská hokejová liga

Ässät Pori - Kouvola 1:3 (za hosty Malík 0+2, Koblížek 0+1)
Ilves Tampere - Lukko Rauma 3:2

,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.