Jakub Petružálek v dresu Dynama Moskva

Jakub Petružálek v dresu Dynama Moskva | foto: Profimedia.cz

Dynamo Moskva v prvním finále Kontinentální ligy vyzrálo na Čeljabinsk

• 0
Hokejisté Dynama Moskva lépe nakročili do finále Kontinentální ligy. Obhájci titulu, v jejich dresu na led naskočili i Češi Marek Kvapil a Jakub Petružálek, porazili v úvodním souboji o Gagarinův pohár Čeljabinsk 2:1 a ujali se vedení v sérii.

V první třetině domácí přestříleli Čeljabinsk 12:3 a skóre otevřel v šesté minutě v oslabení Alexej Cvetkov. Při vyloučení Sergeje Soina ujel Denis Kokarev, při jehož zakončení gólman Michael Garnett ještě odolal, ale dojíždějící Cvetkov dorazil puk do branky.

Kanadský brankář, jenž udržel v play-off pětkrát čisté konto, podruhé kapituloval v polovině zápasu. Nekrytý Soin našel místo mezi tyčkou a Garnettovou pravačkou.

Hostům, za které nastoupil Jan Bulis, vyšel nástup do třetí třetiny podpořený přesilovkou při vyloučení Soina, v níž brankáře Alexandra Jerjomenka překonal střelou z pravého kruhu Jevgenij Kuzněcov. Další gól už nepadl. Série na čtyři vítězství pokračuje v pondělí znovu v Moskvě.