Chlubna rozhodl zlatým gólem

Helsinky - Jediný muž z Turku dnes porazil hokejisty Hämeenlinny v třetím čtvrtfinálovém zápasu finské ligy. Domácí vedli ještě v 55. minutě o dvě branky, ale pak Mika Alatalo během necelých tří minut vyrovnal a po 67 vteřinách prodloužení zápas rozhodl. Turku tak vede v sérii 2:1, k postupu do semifinále je třeba vyhrát čtyřikrát. Podobně ztratil zápas také Kärpät Oulu. Petr Ton na první gól domácího celku přihrál a druhý dal v 19. minutě sám, ale hosté z Jyväskylä v závěru třetí třetiny dotáhli na 2:2 a v osmé minutě prodloužení se trefil Tomáš Chlubna.

Jediné vítězství chybí k postupu do semifinále Jokeritu, který v helsinském derby i potřetí přehrál IFK, tentokrát 5:2.

Výsledky
Čtvrtfinále - 3. zápasy:
Hämeenlinna - TPS Turku 2:3 v prodl., stav série 1:2; Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 5:2, stav série 3:0; Kärpät Oulu - Jyväskylä 2:3 v prodl. (Ton 1+1 - Chlubna 1+0, Nikolov 0+1), stav série 1:2.