Brendl, Blaťák a Huml ve Švédsku skórovali

Tři branky a dvě asistence českých hokejistů pomohly mužstvu Mory v 32. kole švédské ligy k vysokému vítězství 7:2 nad vedoucím týmem tabulky HV 71. Přesně po minutě hry otevřel skóre kanonýr Pavel Brendl, který v druhé třetině přihrál na gól Miroslavu Blaťákovi, mezitím se ve vlastním oslabení prosadil také Ivan Huml.

Jen dvacet minut vydržel v brance Linköpingu Roman Čechmánek. Hráči Frölundy ho překonali třikrát, jeho náhradník Fransson pak dostal ještě dva góly.

O všechny branky se postarala trojice Niklas Andersson, autor hattricku Jonas Johnson a Tomi Kallio, který si připsal pět bodů za gól a čtyři asistence.

Výsledky - 32. kolo:
Djurgaarden - Timra 6:1, Färjestad - Brynäs 4:1, Frölunda - Linköping 5:0, MODO Hockey - Malmö 3:2 (za domácí Hořava 0+1), Mora - HV 71 7:2 (za domácí Blaťák 1+1, Brendl 1+1, Huml 1+0), Skelleftea - Lulea 2:2 po prodl. (za hosty Chabada 0+1).

SLOVENSKO
Zdeno Cíger absolvoval úspěšnou trenérskou premiéru ve slovenské hokejové extralize.

Slovan Bratislava pod vedením bývalého reprezentanta vyhrál ve 34. kole v Trenčíně 4:2 a drží krok s vedoucími Košicemi. Ty uhájily první pozici v tabulce vydřeným vítězstvím nad poslední Skalicí, shodný počet bodů má stále i třetí Zvolen.

Košice vyhrály už poosmé za sebou, tentokrát jim k tomu výrazně pomohl český bek Jaroslav Špelda, který první gól dal a u druhého asistoval. Dalším střelám košických hráčů úspěšně odolával nový skalický brankář Američan David
Marlin.

Výsledky - 34. kolo:
Martin - Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
50. a 56. Stančok, 4. Škuta, 34. Török, 34. Špirko (Škuta), 47. Themár - 49. Richard Huna. Rozhodčí: Ország - Orolin, Bednár. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1800.

Nitra - Žilina 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
4., 34. a 48. Štefanka (na první a třetí Vozdecký) - 56. Opatovský (Straka). Rozhodčí: Pavlovič - Horínek, Tvrdoň. Vyloučení: 6:7, navíc Opatovský (Žilina) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2842.

Skalica - Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
7. Gula - 7. Špelda (Javín), 57. Špilár (Špelda). Rozhodčí: Baluška - M. Novák, Mihajlo. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 2500.

Trenčín - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
36. A. Kollár (Staněk), 46. Marek Haščák - 13. Kukumberg (Vorel), 20. Vorel, 37. Ľ. Pištek, 54. Gráčik. Rozhodčí: Marušin - Krpelec, Valach. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4650.

Zvolen - Poprad 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
2. Klouda (J. Kopecký), 15. Kubenko, 17. Cibuľa (F. Turek), 24. Paciga, 33. Štork - 39. Jabrocký, 42. Halaj, 44. Jasovský (V. Král). Rozhodčí: J. Konc - Goga, Mášik. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1650.

ŠVÝCARSKO
Hokejisté Zugu zvítězili v dnešním utkání 28. kola švýcarské ligy nad Ambri/Piottou 4:3 v prodloužení a na polovině jejich gólů se podílel Kamil Piroš. Český útočník nejprve na počátku třetí třetiny snížil dvoubrankovou ztrátu a v 52. minutě přihrál na vyrovnávací branku Barrymu Richterovi.

V třetí minutě prodloužení pak rozhodl o vítězství domácího celku Oleg Petrov. Zugu patří v tabulce páté místo, i přes dnešní domácí prohru dál vede Davos.

Výsledky - 28. kolo:
Curych - Bern 0:3, Davos - Ženeva 2:4 (za domácí Varaďa 0+1), Fribourg - Basilej 6:3, Langnau - Lugano 3:5, Rapperswil - Kloten 3:4 po sam. nájezdech, Zug - Ambri/Piotta 4:3 v prodl. (za domácí Piroš 1+1).

NĚMECKO
Hokejisté Krefeldu vytěžili dva body z utkání dvou týmů bojujících o play off v německé lize. Na ledě Hamburku vyhráli hosté 4:3 po penaltovém rozstřelu, který rozhodl Slovinec Ivo Jan.