Česko - Rusko: Blaťák v souboji se Sčastlivým

Česko - Rusko: Blaťák v souboji se Sčastlivým - Miroslav Blaťák v souboji s Rusem Sčastlivým v zápase Karjala Cupu mezi Českem a Ruskem. | foto: Heikki Saukkomaa, Reuters

Blaťák vstřelil v úvodní den KHL vítězný gól z půlky

• 3
Hokejový obránce Miroslav Blaťák pomohl poslednímu mistrovi ruské superligy Ufě k úspěšnému vstupu do nové Kontinentální ligy. Český reprezentant vstřelil v dnešním duelu proti Jaroslavli kuriózní vítězný gól, když ve 37. minutě překvapil gólmana Lokomotivu nahozením od středové červené čáry.

Puk z Blaťákovy hole těsně před brankářem skočil a zapadl k levé tyčce. Salavat Julajev utkání vyhrál 4:1.

Podívejte se na Blaťákův gól

Vítězný vstup do KHL zažil trenér Miloš Říha, jehož svěřenci ze Spartaku Moskva porazili doma 6:5 v prodloužení Atlant Mytišči. V dresu hostů se gólem a dvěma asistencemi prezentoval Jan Bulis, za vítěze si jednu nahrávku připsal Ondřej Fiala.

Vítězství týmu, který by měl na dvouměsíční hostování posílit vítkovický brankář Martin Prusek, zajistil minutu a půl před koncem nastavení slovenský útočník Štefan Ružička.

Hned v první hrací den potvrdili svou pověst tvrdých hochů z NHL Kanaďané Chris Simon a Darcy Verot. Obě zámořské posily týmu Viťaz Čechov se zapletly na začátku třetí třetiny utkání s Balašichou do hromadné bitky a stejně jako jejich ruští protivníci si vysloužili tresty na pět minut a do konce zápasu.

Simon má za sebou dlouhé suspendace z loňského roku za nevybíravé fauly na Ryana Hollwega a Jarkka Ruutua, Verot zase v uplynulé sezoně NHL dokázal v 43 zápasech nasbírat 511 trestných minut.

Výsledky:
Chabarovsk - Dinamo Riga 2:4, Novokuzněck - Dinamo Minsk 4:5 v prodl., Ufa - Jaroslavl 4:1 (za domácí Blaťák 1+0, Čermák 0+1), Viťaz Čechov - MVD Balašicha 4:5 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Atlant Mytišči 6:5 v prodl. (Fiala 0+1 - Bulis 1+2).