Wayne Rooney z D.C. United skóruje z přímého kopu v utkání s Portlandem. | foto: Reuters

V MLS se opět tleskalo Rooneymu. K výhře D. C. United pomohl dvěma góly

• 1
Fanoušci týmu D.C. United mají novou modlu. V zámořské fotbalové lize MLS jejich tým vystoupal z poslední příčky na osmou a hlavním strůjcem posledních úspěchů je Wayne Rooney.

Bývalý kapitán a nejlepší střelec anglické reprezentace i Manchesteru United  předvedl další povedený večer. Po nedělní rozhodující akci v zápase s Orlandem tentokrát fotbalistům D.C. United pomohl dvěma góly k výhře 4:1 nad Portlandem.

Wayne Rooney z D.C. United (s míčem) v utkání s Portlandem.
Wayne Rooney z D.C. United skóruje z přímého kopu v utkání s Portlandem.
Wayne Rooney z D.C. United oslavuje svůj gól v utkání s Portlandem.

Tým D.C. United je už čtyři zápasy neporažený a velkou měrou za to vděčí právě dvaatřicetiletému anglickému útočníkovi. V neděli uchvátil parádou v zápase s Orlandem, když v nastavení skluzem obral soupeře o míč, rychle se otočil a po sprintu dlouhým centrem do vápna připravil rozhodující gól na 3:2.

Ve středu v domácím utkání s Portlandem nejprve v závěru prvního poločase vyrovnal na 1:1, když si ukázkově naběhl za obranu. V 68. minutě pak zvýšil na dvoubrankový rozdíl precizním přímým kopem. Opět pobláznil fanoušky D.C., na stadionu mu aplaudovalo přes 18 tisíc lidí.

Do Washingtonu Rooney zamířil na konci června z Evertonu a ze sedmi startů v MLS má na kontě tři góly. V tabulce Východní konference se jeho tým posunul z poslední příčky už na osmou.