V Barceloně rozhodly vlastní góly

• 5
Madrid - Fotbalisté Valencie ve španělské lize výrazně ztratili v dostizích o první místo. V 25. kole obhájce titulu nečekaně prohrál doma s nováčkem, Atlétiku Madrid zajistil vítězství Aguilera sedmnáct minut před koncem. Real Madrid si doma lehce poradil se Santanderem a vede o bod. Druhý je nedávný lídr ze San Sebastianu, který porazil Alavés. Třetí La Coruňa musela doma pracně otáčet skóre proti Villarrealu.

Kuriózní zápas sehrála na Nou Campu Barcelona s Valladolidem. Domácí dostal do vedení vlastním gólem Torres Gomez a po změně stran si míč do vlastní sítě srazil Roberto Bonano.

V Madridu otevřel skóre portugalský záložník Luis Figo, který proměnil penaltu nařízenou za faul na Ronalda. Brazilec byl v pokutovém území sražen ve chvíli, kdy chtěl doklepnout do branky odražený míč po střele Raúla.

Druhý gól přidal dvě minuty před koncem poločasu Zinedine Zidane. Figo zahrál trestný kop a Francouz, který zůstal sám u tyče, míč v klidu usměrnil do sítě.

Po změně stran sice Santander snížil gólem Mehdi Naftiho, ale na víc už se nezmohl. Naopak inkasoval z kopačky Javiera Portilla, který vystřídal Ronalda. Vítězství 'Bílého baletu' pak stvrdil čtvrtou brankou Guti.

Vigo promarnilo šanci snížit svou ztrátu na čtvrtou Valencii a prohrálo na půdě Raya Vallecano 0:1. Domácí tým se díky brance De Quintany z 86. minuty odpoutali od poslední Huelvy na rozdíl tří bodů.

Výsledky 25. kola:
Real Madrid - Santander 4:1 (13. Figo z pen., 43. Zidane, 77. Portillo, 87. Guti - 48. Nafti), La Coruňa - Villarreal 2:1 (31. z pen. Tristan, 39. Victor - 11. Jorge Lopez z pen.), Barcelona - Valladolid 1:1 (30. vlastní Gomez - 47. vlastní Bonano), Valencie - Atlético Madrid 0:1 (73. Aguilera), Huelva - Espaňol Barcelona 0:0, FC Sevilla - Pamplona 2:0 (18. Antonito, 36. Reyes z pen.), Rayo Vallecano - Vigo 1:0 (86. De Quintana), Mallorca - Betis Sevilla 2:1 (2. Pandiani z pen., 50. Lozano - 21. Fernando), Málaga - Bilbao 3:0 (76. a 84. Manu, 23. Dely Valdes), San Sebastian - Alavés 3:1 (17. Kovačevič, 38. Nihat, 43. Karpin - 84. Navarro z pen.)

20. Huelva                    25 5 7 13 24:47 22

Zinedine Zidane, francouzský záložník Realu Madrid, oslavuje s fanoušky svůj gól, který vstřelil ve španělské lize do sítě Racingu Santander