Záložník Bruno Fernandes z Manchesteru United (vlevo) bojuje o míč s...

Záložník Bruno Fernandes z Manchesteru United (vlevo) bojuje o míč s Pierrem-Emilem Hojbjergem z Tottenhamu. | foto: AP

United dvakrát nad Tottenhamem vedli, ale nevyhráli. Aston Villa se na lídra nedotáhla

• 2
Fotbalisté Aston Villy se na první Liverpool nedotáhli. V 21. kole Premier League neskórovali a na Evertonu získali jen bod za bezbrankovou remízu. I v d druhém nedělním zápase se body dělily. Manchester United proti Tottenhamu dvakrát vedl, ale hosté pokaždé dokázali vyrovnat.

Manchester United z posledních šesti ligových zápasů vyhrál jen jednou a ztrátu na elitní týmy nesnižuje. Proti pátému Tottenhamu, na který ztrácí osm bodů, přitom měl k vítězství našlápnuto.

První gól dal už po dvou minutách Höjlund po zmatcích v hostující obraně. Tottenham srovnal po rohu, když centr Pedra Porra dokázal hlavou líznout Richarlison.

Druhý gól dali United v závěru půle, po dlouhé době se křižnou střelou prosadil Rashford.

Jenže pak si nepohlídali nástup do druhého poločasu a z prvního útoku inkasovali. Přízemní centr nové akvizice Wernera si ve vápně zpracoval Bentancúr, měl spoustu prostoru a zblízka tvrdou střelou k bližší tyči překonal Onanu.

Domácí si v průběhu druhé půle vypracovali dost příležitostí, aby souboj rozhodli. Tu poslední v páté minutě nastavení měl střídající McTominay. Sám na malém vápně však hlavičkoval nad a trenér Ten Hag se na lavici hodně dlouho držel za hlavu.

Aston Villa měla několik gólových šancí, ale do té největší se dostal domácí útočník Evertonu Calvert-Lewin, jenž se řítil sám na brankáře Martíneze, který jeho pokus zneškodnil.

Faktor De Bruyne: Po zranění v lize hned rozhodl. Je výjimečný, žasl Guardiola

Anglická liga se teď hraje ve zvláštním režimu. Do zápasů 21. dějství se během jednoho víkendu zapojila polovina klubů. Zbývajících deset týmů nastoupí příští víkend.

V sobotu mistrovský Manchester City otočil souboj v Newcastlu, na obratu z 1:2 na 3:2 se podílel především střídající De Bruyne, jenž se vrátil po vleklém zranění. Jeden gól dal, na druhý přihrál.

Chelsea v sousedském derby zdolala Fulham 1:0 gólem Palmera z penalty. V pátek se v bitvě nováčků Burnley - Luton zrodila remíza 1:1.

Vedoucí Liverpool nastoupí příští neděli v Bournemouthu, West Ham hraje v Sheffieldu. O den dřív se představí Arsenal proti Crystalu Palace a Brentford proti Nottinghamu. Dějství se dohraje až v pondělí 22. ledna duelem Brighton - Wolverhampton.

Manchester United - Tottenham 2:2 (2:1)

Branky: 3. Höjlund, 40. Rashford - 19. Richarlison, 46. Bentancur. Rozhodčí: Brooks – Smarth, Greenhalgh. ŽK:24. Wan-Bissaka, 45+4. Höjlund - 25. Bentancur.

Manchester United An. Onana – Wan-Bissaka, Varane, Evans (63. L. Martínez), Dalot – Eriksen (58. McTominay), Mainoo – Garnacho, Fernandes, Rashford (88. Antony) – Höjlund.

Tottenham Vicario – Porro, van de Ven (89. Emerson Royal), Romero, Udogie – Skipp (85. Drăgușin), Bentancur, Højbjerg – Br. Johnson, Richarlison, Werner (80. Gil).

Přejít na on-line reportáž

Everton - Aston Villa FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Coote – Wood, Scholes. ŽK:73. Tarkowski - 34. Watkins, 48. Carlos, 73. Lenglet, 75. Tielemans. Diváci: 39 284.

Everton Pickford – Coleman (C), Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko – Am. Onana, Garner – Danjuma (63. McNeil), A. Doucouré, Harrison – Calvert-Lewin (63. Beto).

Aston Villa FC E. Martínez – Konsa, Carlos (74. Cash), Lenglet, Moreno – Luiz, Kamara – Bailey (64. Durán), McGinn (C) (89. Zaniolo), Diaby (64. Tielemans) – Watkins.