Trenér Sammer porazil svůj bývalý tým

• 2
Praha - Dvoubrankovým vítězstvím v Dortmundu se fotbalisté Stuttgartu dostali do čela německé bundesligy. Dosud vedoucí Wolfsburg totiž prohrál 0:3 v Hannoveru. Duel ve Stuttgartu hodně těšil domácího kouče Sammera, nedávného trenéra Borussie. V dortmundském dresu se střelecky nevedlo českým reprezentantům Rosickému s Kollerem.

Koller se v prvním poločase dostal ke dvěma nebezpečným hlavičkám, ještě blíž ke gólu měl Rosický, ale jeho střelu z osmnácti metrů zastavil na brankové čáře obránce Stranzl. Oba čeští hráči si odnesli žlutou kartu. Branky Stuttgartu vstřelili během chvíle ve druhém poločasu obránce Hinkel a Brazilec Cacau.

Wolfsburg dvěma góly srazil z čela tabulky hannoverský Schröter, třetí přidal Stendel. Dosud vedoucí tým bundesligy tak nyní na druhém místě zaostává za Stuttgartem o dva body.

Z hluboké krize se stále nemůže vymanit Kaiserslautern a trenér Kurt Jara se musí po prohře 0:2 v Mönchengladbachu obávat o místo. V duelu, v němž byl mezi nejlepšími hráči domácích vyhlášen český reprezentant Marek Heinz, se o obě branky postaral
Oliver Neuville a s osmi trefami se osamostatnil v čele tabulky střelců.

Jeho první gól ale vyvolal prudké vášně, protože míč do sítě hostů dopravil zřejmě rukou. Místo Heinze se na hřiště dostal v 88. minutě Václav Svěrkoš.

Na třetí místo se vyhoupl nováček z Mohuče, který prohrával s mistrovskými Brémami trefou střelce vítězného gólu finále evropského šampionátu Charistease. Ale v závěru domácí Mohuč skóre otočila.

V podobný zvrat marně doufali fanoušci na Olympijském stadionu v Mnichově, kde Schalke vedlo po Asamoahově hlavičce nad Bayernem a překvapivý výsledek už udrželo.

Na poslední místo spadl Hamburk. Jeho obrana je po odchodu Tomáše Ujfalušiho ze všech prvoligových týmů nejzranitelnější a tentokrát toho využili hráči Bielefeldu.

Výsledky 8. kola: Mohuč - Brémy 2:1 (83. Weiland, 90. Auer - 56. Charisteas), Bayern Mnichov - Schalke 0:1 (76. Asamoah), Bochum - Rostock 0:1 (75. Prica), Hertha Berlín - Leverkusen 3:1 (39. Gilberto, 52. Marx, 78. Marcelinho - 54. Schneider), Hamburk - Bielefeld 0:2 (57. Owomoyela, 66. Buckley), Stuttgart - Dortmund 2:0 (52. Hinkel, 68. Cacau), Norimberk - Freiburg 3:0 (26. Mintál, 49. Vittek, 57. Schroth), Hannover - Wolfsburg 3:0 (7. a 64. Schröter, 90. Stendel),
Mönchengladbach - Kaiserslautern 2:0 (53. a 78. Neuville).

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

ČESKÝ REPREZENTANT V AKCI. Dortmundský záložník Tomáš Rosický (vlevo) v souboji s Markusem Babbelem ze Stuttgartu.

Český hráč Jan Koller z Dortmundu (vlevo) a Zvonimir Soldo ze Stuttgartu bojují o míč.

Český hráč David Jarolím z Hamburku (vpravo) a Jihoafričan Delron Buckley z Bielefeldu v utkání německé fotbalové ligy.