Marc Oliver Kempf (vlevo) ze Stuttgartu a Andre Hahn z Augsburgu v hlavičkovém...

Marc Oliver Kempf (vlevo) ze Stuttgartu a Andre Hahn z Augsburgu v hlavičkovém souboji. | foto: AP

Fotbalistům Augsburgu nepomohl k bundesligovým bodům ani nový trenér

• 0
Fotbalistům Augsburgu výměna trenéra nepomohla, v 32. kole německé ligy prohráli ve Stuttgartu 1:2 a zůstali v pásmu ohrožení sestupem. Augsburg získal z posledních pěti bundesligových duelů pouze jediný bod a na třináctém místě tabulky má tříbodový odstup od barážové šestnácté příčky.

Nový trenér Augsburgu Markus Weinzierl zařadil v derby do základní sestavy záložníka Jana Morávka, který odehrál 67 minut. Brankář Tomáš Koubek zůstal na lavičce.

Domácí tým, který toužil utnout sérii čtyř bundesligových porážek, poslal do vedení v 11. minutě střelou zblízka Förster. Krátce po poločase vyrovnal hlavou Niederlechner, ale poslední slovo měl Kalajdžič, který si po centru z pravé strany našel správné místo mezi obránci. V ročníku dal už 15 branek a je nejlepším střelcem Stuttgartu, kterému patří deváté místo.

VfB Stuttgart - FC Augsburg 2:1 (1:0)

Branky: 11. Förster, 74. Kalajdžić - 59. Niederlechner. Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Thomsen.

VfB Stuttgart Bredlow – Mavropanos (46. Karazor), Anton, Kempf – Massimo (23. Coulibaly, 64. Thommy), Klement (85. Mack), Endo, Sosa – Förster, Didavi (64. Čurlinov) – Kalajdžić.

FC Augsburg Gikiewicz – Gumny, Oxford, Gouweleeuw, Iago (83. Pedersen) – Richter (76. Bénes), Morávek (68. D. Caligiuri), R. Khedira, Vargas (68. Jensen) – Niederlechner, Hahn (83. Gregoritsch).