Sturm může do Evropy už jen přes Intertoto

Vídeň - Ani místo v evropských pohárech si v rakouské lize po šesti letech nevybojovali fotbalisté Sturmu Štýrský Hradec, osmifinalisté tohoto ročníku Ligy mistrů. O tom, že po šesti letech nebudou hrát ani Pohár UEFA rozhodlo poslední kolo, v němž remizoval na vlastním stadionu s Rapidem Vídeň 1:1, zatímco jeho městský rival a konkurent v boji o Pohár UEFA, GAK vyhrál v Salcburku 2:1 a vystřídal Sturm na třetím místě. Sturmu zbývá poslední naděje, že se do Evropy dostane přes Pohár Intertoto.

Před vyprodaným Schwarzeneggerovým stadiónem se ujal vedení soupeř zásluhou Wallnerovy branky ze 61. minuty. Za domácí vyrovnal o devět minut poději Szabics, ale to bylo málo. V dresu hostů chyběli zraněný brankář Maier i útočník Wagner.

Střeleckou tabulku vyhrál s přehledem polský reprezentant Radoslav Gilewicz, který za mistrovský Tirol Innsburck nastřílel 22 branek. Z českých hráčů si nejlépe vedl René Wagner s osmi brankami, Patrik Ježek z Innsbrucku dal dva góly a Jiří Rosický z Bregenzu se trefil jednou.

36.kolo: Admira Mödling - Ried 0:0, Austria Vídeň - Tirol Innsbruck 0:2, LASK Linec - Bregenz 5:0, Salcburk - GAK Št. Hradec 1:2, Sturm Št. Hradec - Rapid Vídeň 1:1.