DALŠÍ VÝHRA. Leverkusen znovu vyhrál a nadále kraluje německé lize.

DALŠÍ VÝHRA. Leverkusen znovu vyhrál a nadále kraluje německé lize. | foto: AP

Stále bez porážky. V čele německé ligy jsou Hamburk a Leverkusen

• 1
Už jen dvě mužstva v německé fotbalové lize jsou bez porážky, soutěži vévodí Hamburk a Leverkusen. Oba týmy se odtrhly od Schalke, které překvapivě prohrálo s Freiburgem.

Leverkusen s Bochumí brzy prohrával, ovšem v závěru první půle zahrával obránce Michal Kadlec přímý kop a Friedrich hlavou tečoval míč do branky. Po změně stran pak Kiessling zařídil Bayeru vítězství 2:1.

Daří se i Hamburku, který porazil Kolín nad Rýnem 3:1. Dvěma góly se na výhře podílel útočník Guerrero, třetí branku přidal z penalty Trochowski. Za Hamburk odehráli celé utkání čeští reprezentanti David Rozehnal a David Jarolím, který se podílel na úvodním gólu.

První výhru v sezoně si připsal Bayern Mnichov. Navíc ukázal, že rozhodně neprohloupil, když z Realu Madrid koupil Arjena Robbena. Nizozemský záložník vstřelil v utkání proti mistrovskému Wolfsburgu dva góly a bavorské mužstvo zvítězilo 3:0.

Bayern Mnichov: Arjen Robben (vpravo) a Franck Ribéry se radují z gólu

Arjen Robben (vpravo) přestoupil do Bayernu nedávno. Přesto nastoupil a dal dva góly.

Bayern do zápasu nastoupil s velkým nasazením a ujal se vedení po dorážce nejdražší letní posily Gomeze. Po poločase se na hřišti objevil i Robben a předvedl, proč za něj Bayern zaplatil 25 milionů eur. Nejprve v 68. minutě zvýšil po spolupráci s Ribérym a deset minut před koncem upravil na konečných 3:0 znovu po Ribéryho přihrávce.

V sestavě Wolfsburgu se po nevydařeném výkonu z minulého kola neobjevil Jan Šimůnek.

Na své tři trefy z předešlých tří zápasů nenavázal Jiří Štajner, jehož Hannover tentokrát prohrál doma 0:1 s Hoffenheimem. Štajner tak zůstal jediným střelcem svého týmu v sezoně.

Poprvé v tomto ročníku se v základní sestavě Stuttgartu objevil Jan Šimák, ovšem v souboji s Norimberekem se neprosadil a o poločase střídal. Zápas skončil bezbrankovou remízou.

Stuttgart - Norimberk: Timo Gebhart (vlevo) v souboji s Javierem Pinolou

Timo Gebhart ze Sttutgartu (vlevo) bojuje o míč s Javierem Pinolou z Norimberku.

Na svou šanci stále čeká Jan Morávek, který zápas Schalke sledoval znovu jen z lavičky. Viděl tak, jak jeho spoluhráči nezvládli zápas s Freiburgem a prohráli 0:1. Vítězům pomohl udržet čisté konto i český stoper Pavel Krmaš.

Hertha Berlín pokračuje ve špatném vstupu do sezony. Ve čtvrtém kole tentokrát doma podlehla Brémám 2:3 a připsala si třetí ligovou porážku v sezoně.

Gólman Jaroslav Drobný, který se v úvodu sezony zatím nemůže příliš spolehnout na svou obranu, držel čisté konto téměř hodinu hry, než jej v 57. minutě obstřelil Özil. Poté nestačil ještě na střely Borowského a Nalda. Hertha sice dokázala dvakrát snížit, ale na pokus o vyrovnání už neměla čas.

Výsledky 4. kola: Mönchengladbach - Mohuč 2:0 (29. Bobadilla, 84. Reus), Frankfurt - Dortmund 1:1 (68. Amanatidis - 62. Zidan), Hannover - Hoffenheim 0:1 (40. Carlos Eduardo), Leverkusen - Bochum 2:1 (41. Friedrich, 68. Kiessling - 32. Klimowicz) , Schalke - Freiburg 0:1 (40. Čcha Tu-i), Stuttgart - Norimberk 0:0, Bayern Mnichov - Wolfsburg 3:0 (68. a 80. Robben, 27. Gomez), Hertha Berlín - Brémy 2:3 (77. Piszczek, 90. Ebert - 57. Özil, 74. Borowski, 83. Naldo), Hamburk - Kolín nad Rýnem 3:1 (19. a 66. Guerrero,