Lionel Messi se objím s Luisem Suarezem a Dembelém v dresu Barcelony

Lionel Messi se objím s Luisem Suarezem a Dembelém v dresu Barcelony | foto: Reuters

Barcelona znemožnila nováčka osmi góly. Sevilla s Vaclíkem nezvládla derby

• 16
Fotbalisté Barcelony ve 3. kole španělské ligy doma deklasovali nováčka Huescu 8:2 a spolu s Realem Madrid jsou jedinými dvěma stoprocentně úspěšnými týmy. Sevilla, která dohrávala v oslabení, prohrála městský souboj s Betisem 0:1.

Lionel Messi se na drtivé výhře podílel dvěma góly a dvěma asistencemi. Dvakrát se trefil i Luis Suárez.

Barcelona přitom s nováčkem brzy prohrávala, ale po individuální akci rychle odpověděl Messi a záhy si po Albově centru dali hosté vlastní branku. Alba připravil gól i pro Suáreze. V poločase hosté prohrávali jen 2:3, ale pak Katalánci nedali nováčkovi šanci.

Po Suárezově asistenci zvýšil Dembélé, Messi nahrál na branku Rakitičovi, poté sám přidal další trefu a asistoval i Albova gólu. V závěru mohl Messi završit hattrick z penalty, ale její zahrávání přenechal Suárezovi, který potřebuje zvýšit střelecké sebevědomí.

Barcelona dala Huesce osm branek podruhé za sebou, v roce 2014 ji v poháru porazila 8:1. Jde o nejvyšší výhru Barcelony od dubna 2016, kdy zdolala La Coruňu na jejím hřišti 8:0. Doma naposledy dala osm branek v roce 2011 Osasuně.

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem v brance prohráli městské derby na hřišti Betisu 0:1. Jediný gól vstřelil deset minut před koncem Joaquín při soupeřově oslabení po sporném vyloučení Roqueho Mesy.

Vaclík tým několikrát podržel, nejvíce v 15. minutě proti Morónovi. I Sevilla měla šance a po Navasově centru skončil míč na brankové konstrukci. Jenže v 66. minutě domácí brankář Lopéz naskočil do stínujícího Mesy, což však sudí posoudil jako bránění ve hře a po druhé žluté kartě hostujícího hráče vyloučil. Podle opakovaných záběrů však šlo spíše o brankářův faul.

Domácí fotbalisté přesilovou hru využili v 80. minutě, kdy si na centr naběhl Joaquín a zblízka hlavou nedal Vaclíkovi šanci zasáhnout. Pro Sevillu to byla první ligová porážka v sezoně.

„Zákrok agresivního soupeře se z potenciální penalty změnil ve žlutou kartu našeho hráče a vyloučení. Nechápu, jak s technologiemi, které máme k dispozici, se něco takového může stát. Jsem hodně zklamaný,“ řekl trenér Sevilly Pablo Machín.

Výsledky 3. kola: Levante - Valencie 2:2 (13. a 33. Roger - 16. Čeryšev, 52. Parejo z pen.), Alavés - Espaňol Barcelona 2:1 (57. Baston, 59. Sobrino - 42. Baptistao z pen.), FC Barcelona - Huesca 8:2 (16. a 61. Messi, 39. a 90.+3 z pen. Suárez, 24. vlastní Pulido, 48. Dembélé, 52. Rakitič, 81. Alba - 3. Hernández, 42. Gallar), Betis Sevilla - FC Sevilla 1:0 (80. Joaquín).

FC Barcelona - SD Huesca 8:2 (3:2)

Branky: 16. Messi, 24. Pulido, 39. L. Suárez, 48. O. Dembèlé, 52. Rakitić, 61. Messi, 81. Alba, 90+3. L. Suárez - 3. Hernández, 42. Gallar. Rozhodčí: M. Melero – Torre, Martínez. ŽK:88. Arturo Vidal - 26. Luisinho, 87. Musto. Diváci: 72 892.

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti (65. Lenglet), Alba – Rakitić (71. Arturo Vidal), Busquets (76. Arthur), Coutinho – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.

SD Huesca Werner – Miramón, Pulido, Etxeita, Luisinho – Gallar (65. Semedo), Musto, Melero (C), Moisés Gómez – S. Longo (58. Gürler), Hernández (72. Ávila).

Real Betis - Sevilla FC 1:0 (0:0)

Branky: 80. Joaquín. Rozhodčí: Gil Manzano – Nevado, Martínez. ŽK:30. W. Carvalho, 64. Canales, 81. Joaquín - 42. Mercado, 45+1. André Silva, 45+3. Roque, 71. Kjaer, 82. Sarabia. ČK:66. Roque.

Real Betis Pau López – Mandi, Bartra (88. Sidnei), Feddal – Tello, W. Carvalho (75. Joaquín), Guardado (C), Firpo – Canales, Inuj, Morón (59. A. Sanabria).

Sevilla FC Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer (87. Promes), Mercado, Arana (86. Aleix Vidal) – Roque, Banega – Navas (C), F. Vázquez (60. Gonalons), Sarabia – André Silva.

Deportivo Alavés - Espanyol Barcelona 2:1 (0:1)

Branky: 57. Bastón, 59. Sobrino - 42. Baptistão. Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, José Matías. ŽK:17. Wakaso, 20. García, 40. Laguardia, 40. Pacheco - 44. Darder, 45+5. Iglesias, 90+4. Baptistão.

Deportivo Alavés Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez (85. Navarro), Wakaso, García (C), Jony (81. Marín) – Bastón (63. Guidetti), Sobrino.

Espanyol Barcelona Diego López – Javi López (C) (78. H. Pérez), David López, Hermoso, Vilà – Granero (67. Melendo), Roca (83. Piatti), Darder – Baptistão, Iglesias, Sergio García.

Levante UD - Valencia CF 2:2 (2:1)

Branky: 13. Martí, 34. Martí - 16. Čeryšev, 52. Parejo. Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín. ŽK:45+2. Coke, 48. Chema, 90+4. Morales - 90+3. Torres, 90+4. S. Mina. ČK:76. Coke. Diváci: 20 073.

Levante UD Olazábal – Coke, Postigo (46. Suárez Pier), Chema, Toňo – Morales (C), Prcić (65. Jason), Campaña, E. Bardhi – E. Boateng (69. Dwamena), Martí.

Valencia CF Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Soler (82. S. Mina), Parejo (C), Wass, Čeryšev (70. Torres) – Rodrigo, Gameiro (68. Batshuayi).