Karim Benzema v dresu Realu Madrid se usmívá. | foto: AP

Dva góly Benzemy a Real je první. Atlético naopak padlo ve Vigu

• 1
Fotbalisté Celty Vigo porazili v 3. kole španělské ligy na svém hřišti Atlético Madrid 2:0 a přinejmenším do večerního duelu Realu Madrid s Leganés se posunuli na první místo tabulky. Poražení hosté hráli posledních dvacet minut v deseti po vyloučení Saviče.

První gól Realu dal v 17. minutě ranou z voleje Bale. Velšský útočník skóroval v sedmém ligovém zápase v řadě, což je jeho nejdelší série. Hosté ale dokázali ještě v prvním poločase srovnat, Courtoise při jeho premiéře v dresu Realu překonal z penalty Carrillo.

Real o výsledku rozhodl třemi góly po změně stran. V rozmezí jedenácti minut se dvakrát prosadil Benzema, když nejprve hlavou zužitkoval Asensiův centr a následně se trefil střelou zpoza vápna. Útočník Realu skóroval proti všem 33 soupeřům v La Lize, proti kterým v kariéře nastoupil. Čtvrtý gól přidal z pokutového kopu Ramos.

Gareth Bale z Realu Madrid oslavuje první gól sezony.
Antoine Griezmann z Atletica Madrid se drží za nohu.

Celta Vigo porazila na svém hřišti Atlético Madrid 2:0. Poražení hosté hráli posledních dvacet minut v deseti po vyloučení Saviče.

Ještě před tím padly oba góly. Hned po 42 sekundách druhé půle prostřelil Oblaka po rychlém brejku Gómez a o šest minut později přidal druhou branku galicijského celku hlavou kapitán Aspas.

Snahu o vyrovnání zkomplikoval svěřencům Diega Simeoneho v 70. minutě Savič, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě. Celta porazila Atlético po předchozích šesti ligových porážkách v řadě.

Sobotní zápasy 3. kola: Vigo - Atlético Madrid 2:0 (46. Gómez, 52. Aspas), Real Madrid - Leganés 4:1 (50. a 61. Benzema, 17. Bale, 66. Ramos z pen. - 24. Carrillo z pen.). Utkání Vallecano - Bilbao bylo odloženo.

20.Vallecano20021:50

Real Club Celta de Vigo - Atlético Madrid 2:0 (0:0)

Branky: 46. Gómez, 52. Aspas. Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco. ŽK:42. Lobotka, 48. Alonso, 76. Yokuşlu - 18. Saúl Ñíguez, 29. Partey, 51. Savić, 58. D. Costa. ČK:71. Savić.

Real Club Celta de Vigo S. Álvarez – Roncaglia, Cabral, N. Araujo – Mallo (C), Lobotka (82. Méndez), Beltrán, Alonso – Aspas (89. Boufal), Gómez, Sisto (70. Yokuşlu).

Atlético Madrid Oblak – J. Giménez (69. Arias), Savić, Godín (C), Luís – Á. Correa (56. N. Kalinić), Partey (57. Lemar), Saúl Ñíguez, Koke – D. Costa, Griezmann.

Real Madrid CF - CD Leganés 4:1 (1:1)

Branky: 17. Bale, 50. Benzema, 61. Benzema, 66. Ramos - 24. Carrillo. Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco. ŽK:3. Modrić - 27. Santos. Diváci: 59255.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić (62. Isco), Casemiro, Kroos – Bale (84. L. Vázquez), Benzema, Asensio (77. D. Ceballos).

CD Leganés Cuéllar – Juanfran, Bustinza, Siovas, J. Silva – Gumbau, R. Pérez (C) – El Zhar (70. Nasjrí), Eraso (69. Vesga), Santos (81. Rolán) – Carrillo.

Getafe CF - Real Valladolid 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo. ŽK:15. Portillo, 42. Alejo, 89. Dakonam - 40. Moyano. Diváci: 9 817.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González (C), Antunes – Alejo (46. Ndiaye), Arambarri, Nemanja Maksimović, Portillo – Ángel Rodríguez (83. Guardiola), Jaime Mata (58. J. Molina).

Real Valladolid Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Anuar, Alcaraz – Keko (67. Verde), Plano, T. Villa (79. Míchel) – Ünal (70. Čop).

Villarreal CF - Girona FC 0:1 (0:0)

Branky: 54. Stuani. Rozhodčí: Prieto – Villate, García. ŽK:75. Trigueros, 85. M. Gaspar, 89. N. Sansone - 23. Alcalá, 56. Aday.

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Pedraza – Cazorla (75. Layún), Cáseres (65. Bacca), Fornals – Trigueros – G. Moreno, Toko Ekambi (83. N. Sansone).

Girona FC Bunú – Juanpe, Espinosa, Alcalá – Porro, Pons, Granell (C), Aday (77. Muniesa) – Lozano (58. Aleix Garcia), B. García (81. Roberts), Stuani.

SD Eibar - Real Sociedad San Sebastian 2:1 (1:1)

Branky: 26. Cardona, 90+1. Charles - 16. José. Rozhodčí: Sánchez – Cabanero, Gallego. ŽK:14. Dmitrović, 34. Diop, 75. Peña - 58. Juanmi, 81. Illarramendi. Diváci: 6 144.

SD Eibar Dmitrović – Peña, P. Oliveira, Bigas (46. Ángel Valdés), Arbilla – Orellana (45. Jordán), Diop, S. Álvarez, Milla – Enrich (C), Cardona (74. Charles).

Real Sociedad San Sebastian Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, H. Moreno, Hernández – Sangalli, Zubeldia, Illarramendi (C) (85. Merquelanz) – Oyarzabal, José (17. Bautista), Juanmi (73. Zurutuza).