Frenkie de Jong (vpravo) z Barcelony bráněný Carlesem Alenou z Getafe. | foto: AP

Barcelona uhrála na úvod sezony bezbrankovou remízu na hřišti Getafe

• 6
Mistrovská Barcelona zahájila sezonu španělské fotbalové ligy stejně jako před rokem bezbrankovou remízou. Tentokrát na hřišti Getafe. V prvním poločase oslabil hosty Raphinha, jehož rozhodčí vyloučil po úmyslném faulu loktem. V deseti zápas dohrávalo i Getafe.

Obhájci titulu nastoupili v základní sestavě s dvěma novými posilami Gündoganem a Romeuem, nejvýraznější postavou však byl v první půli Raphinha. Nejprve po jeho šanci ve 37. minutě skončil míč na tyči, o pět minut později pak úmyslně udeřil obránce Getafe loktem do hlavy a zápas pro něj skončil.

Počet hráčů na hřišti se vyrovnal v 57. minutě, když Mata obdržel za faul na hostujícího Arauja druhou žlutou kartu. Patnáctiminutové nastavení nabídlo dva sporné momenty, po kterých mohli jak domácí, tak i hosté zahrávat penaltu. Sudí Grado ji ale nenařídil.

Betis Sevilla zvítězil na hřišti Villarrealu 2:1, o výhře rozhodl v šesté minutě nastavení Willian José. V dresu Betisu se poprvé na ligovém trávníku představil Isco, který do týmu přišel po krátkém angažmá u městského rivala FC Sevilla. Hosté šli do vedení ve 20. minutě po přesném zakončení Péreze. Po hodině hry si na centr Baeny naskočil stoper Cuenca a vyrovnal. Body ale nakonec díky hlavičce Williana Josého brali pouze hosté.

Poražení finalisté Španělského poháru z Pamplony si na úvod sezony poradili s domácí Celtou Vigo 2:0. Neúspěchem tak začalo nové angažmá Rafaela Beníteze, který se na trenérskou lavičku vrátil rok a půl po nuceném odchodu z Evertonu.

Atlético Madrid porazilo nováčka Granadu 3:1. Hostům nepomohl gól devatenáctiletého útočníka Samua, který skóroval hned při své premiéře v nejvyšší soutěži.

Samu odpověděl po hodině hry na Moratovu trefu z nastavení prvního poločase. Stav 1:1 vydržel jen pár minut, než vypálil přesně z velké dálky Depay. V nastaveném čase pak ještě zpečetil výhru třetího týmu minulého ročníku Llorente.

Celta Vigo - CA Osasuna 0:2 (0:1)

Branky: 24. Rubén García, 74. Mo. Gómez. Rozhodčí: P. González – Bárcena, Porras. ŽK:30. Núñez - 51. Torró.

Celta Vigo Villar – Mingueza, Aidoo, Núñez, Cervi (82. Swedberg) – C. Pérez (63. Rodríguez), Sotelo (81. de la Torre), Beltrán, Bamba – Aspas (82. M. Sánchez), Larsen (73. Veiga).

CA Osasuna S. Herrera – R. Peña, David García, Catena, Mojica – Moncayola (90. Arnáiz), Torró (90. I. Muñoz), Oroz (79. Areso) – Rubén García (67. Ibáñez), Budimir (79. Ávila), M. Gómez.

Villarreal CF - Real Betis 1:2 (0:1)

Branky: 61. Cuenca - 20. A. Pérez, 90+6. José. Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago. ŽK:70. Mándí - 27. B. Iglesias, 60. Felipe.

Villarreal CF Jörgensen – Foyth, Mándí, Cuenca, A. Moreno – Comesaña (57. Capoue), Parejo, Terrats (83. Morales) – Baena – Sörloth, G. Moreno (C) (83. De. Suárez).

Real Betis R. Silva – Sabaly, Pezzella (C), Felipe, Vinícius – G. Rodríguez (90+1. Akouokou), M. Roca – Henrique (71. Ro. Sánchez), Isco (71. Ruibal), A. Pérez (84. Guardado) – B. Iglesias (46. José).

Getafe CF - FC Barcelona 0:0 (0:0)

ŽK:15. Mitrović, 31. Mata, 38. Aleñá, 83. Damián Suárez, 84. Lozano, 90+2. Dakonam, 90+15. Portu - 38. Raphinha, 90+10. Gavi. ČK:57. Mata - 42. Raphinha.

Getafe CF Soria – Da. Suárez, D. Duarte, Mitrović (46. Portu), G. Álvarez – J. Iglesias, Dakonam, Maksimović, Aleñá (64. Lozano) – Mata, Latasa (64. Mayoral).

FC Barcelona ter Stegen – Koundé, Araújo, Christensen (46. Ezalzúlí), Balde – Romeu (76. Yamal), Pedri (79. Fati), de Jong – Gündoğan (79. Gavi) – Raphinha, Lewandowski.

Atlético Madrid - Granada CF 3:1 (1:0)

Branky: 45+4. Morata, 68. Depay, 90+8. Llorente - 63. Omorodion. Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso. ŽK:40. Hermoso, 42. Morata, 90+4. Azpilicueta - 11. Gumbau. Diváci: 56 164.

Atlético Madrid Oblak – Azpilicueta, Savić, Hermoso – Llorente, Koke (C) (7. Barrios), de Paul (77. Saúl), Lemar (58. Söyüncü), Carrasco – Griezmann (77. Correa), Morata (58. Depay).

Granada CF Ferreira – J. Vallejo, Miquel, Miguel Ángel, Neva (C) (82. Petrović) – Callejón (75. Puertas), Gumbau (75. Ri. Sánchez), S. Ruiz, Melendo (59. G. Villar) – Uzuni, Samu (82. Zaragoza).

Cádiz CF - Deportivo Alavés 1:0 (1:0)

Branky: 7. San Emeterio. Rozhodčí: Diaz de Mera. ŽK:67. L. Hernández, 76. Sobrino, 84. Fali - 48. Sedlar, 52. R. Duarte. ČK:88. Escalante.

Cádiz CF Ledesma – J. Hernández (65. Pires), Fali (C), L. Hernández, Carcelén – Alejo (65. Sobrino), Alcaraz, San Emeterio (71. Escalante), Machís (87. Á. Fernández) – Martí (87. Meré), Ramos.

Deportivo Alavés Sivera – Abqar, R. Marín, Sedlar (64. Rebbach), R. Duarte (C) (64. J. López), Gorosabel – Rioja, Guevara (85. Sylla), Blanco (64. Benavídez), Guridi – De la Fuente (57. García).