300 A 301. Cristiano Ronaldo dal Getafe dva góly a pomohl tak Realu k výhře 3:1. Navíc načal čtvrtou stovku zásahů ve španělské lize. | foto: AP

300: Rychleji než Messi. Ronaldo je nejlepší na světě, chválí spoluhráči

• 35
V zápase, kterým dali fotbalisté Realu Madrid zapomenout na blamáž s Espaňolem, překonal Cristiano Ronaldo dva významné milníky. Po Lionelu Messim je teprve druhým hráčem, jenž ve španělské lize dosáhl na metu 300 gólů. A díky druhé trefě do sítě Getafe vstřelil úctyhodných 30 branek už devátou sezonu v řadě!

„Momentálně má neuvěřitelnou formu,“ smekl před Ronaldem po vítězství 3:1 trenér Zinedine Zidane. Svou největší hvězdu v týdnu proti Espaňolu šetřil a Real prohrál 0:1, nyní už třiatřicetiletého kanonýra ze základní sestavy nevynechal. A vyplatilo se.

Jubilejní 300. trefu zaznamenal Portugalec se sedmičkou na zádech krátce před přestávkou, v pětačtyřicáté minutě převzal ve vápně přihrávku Karima Benzemy, našel si volný prostor a levačkou přesně vypálil.

Ronaldo a Messi

Bilance v La Lize

• Lionel Messi
    372 gólů v 408 zápasech
  • Cristiano Ronaldo
    301 gólů v 286 zápasech

Stačilo mu na to pouhých 286 utkání, což je o 48 méně, než na branku číslo 300 potřeboval jeho rival Messi z Barcelony.

Ronaldovi pak kvůli útočnému faulu další gól neuznali, pak ho ve velké šanci parádně vychytal getafský brankář Emi Martinez, čtvrtou stovku zásahů ve španělské nejvyšší soutěži však nakonec načal dvanáct minut před koncem – po centru Marcela se přesně trefil hlavou.

Mimochodem, šlo o Ronaldovu padesátou gólovou hlavičku v La Lize. Od sezony 2003/04, kdy společnost Opta začala zaznamenávat rozšířené statistiky, nemá nikdo víc.

„Znovu ukázal, že je nejlepší na světě,“ prohlásil pro klubové stránky záložník Casemiro. Ronaldo, který ze začátku sezony v dresu Realu tápal a trefoval se „jen“ v Lize mistrů, v posledních týdnech pookřál a zase mu to střílí.

Za osm zápasů dal čtrnáct branek, navíc už podeváté za sebou dosáhl na magických třicet zásahů v jednom ročníku. Ano, v lize už sice Realu o nic nejde, protože Barcelona vede o dvanáct bodů s utkáním k dobru, avšak pro evropské poháry se Ronaldova fazóna může hodit.

Už v úterý totiž fotbalisty Realu čeká zápas sezony. Vzhledem ke zpackaným výkonům v domácích soutěžích má v Lize mistrů jedinou šanci na trofej, navíc hraje i za kouče Zidana. V úvodním duelu osmifinále proti PSG zařídil náskok 3:1 dvěma brankami Ronaldo.

„Má ideální formu a hodně nám pomáhá,“ přidal se ke Casemirovi další středopolař Marco Llorente, který proti Getafe odehrál 79 minut. „Musíme jeho výkonů naplno využít,“ prohlásil kouč Zidane.

Pomůže držitel Zlatého míče svému týmu do čtvrtfinále?