Kapitán Barcelony Lionel Messi slaví se spoluhráčem Neymarem jeden z gólů do sítě Celty Vigo. | foto: AP

Barcelona dala pět gólů a je první, Real vyhrál i bez Ronalda s Balem

• 10
Fotbalisté Barcelony jsou ve španělské lize opět první. Ve 26. kole deklasovali Celtu Vigo 5:0, Lionel Messi dal dva góly a na dva přihrál. Real zdolal Eibar 4:1, ačkoli mu chyběl zraněný Cristiano Ronaldo a vykartovaný Gareth Bale. Největší podíl na vítězství měl se dvěma brankami a přihrávkou útočník Karim Benzema.

Lionel Messi byl hlavní hvězdou večera. Poprvé v sezoně měl prsty ve čtyřech gólech Barcelony - dva dal a u dalších dvou asistoval. Argentinský útočník otevřel skóre ve 24. minutě, ve 40. pak přihrál Neymarovi, jenž mazáckým lobem zvýšil náskok domácích.

Barcelona svého soupeře jednoznačně přehrávala a po změně stran přidala ještě tři góly. V 58. minutě se radoval Ivan Rakitič, o chvíli později přihrál Messi stoperovi Samuelu Umtitimu - 4:0. Poslední pátou branku do sítě Celty Vigo vstřelil znovu kapitán Messi, když na pravém křídle převzal míč, navedl si ho do středu, prošel přes dva hráče a zakončil. Barcelona tak vede ligu před Realem, který má zápas k dobru.

Real se v duelu s Eibarem poprvé radoval už ve čtrnácté minutě, když Karim Benzema ukončil sedmizápasové čekání na gól a nadvakrát překonal gólmana domácích. Francouzský útočník deset minut na to děkoval za parádní centr Jamesi Rodríguezovi - Real vedl 2:0.

Oba aktéři druhé branky si ve 29. minutě prohodili role, Benzema centroval a James střelou do šibenice zvýšil náskok. Po změně stran měl kolumbijský záložník blízko k dalšímu zásahu, avšak jeho pokus zastavila tyč. Od ní se však balon odrazil k Marcu Asensiovi, který v 60. minutě zařídil už čtvrtý gól Realu. Za Eibar v 72. minutě snižoval Rubén Peňa.

Čtvrté místo si od San Sebastianu vzalo zpět Atlético Madrid, které na domácím hřišti jednoznačně porazilo Valencii. Na vtězství 3:0 se dvěma góly podílel Antoine Griezmann, trefil se také Kevin Gameiro.

Výsledky 26. kola: Leganés - Granada 1:0 (83. Machis), Eibar - Real Madrid 1:4 (72. Peňa - 14. a 25. Benzema, 29. Rodríguez, 60. Asensio), Villarreal - Espaňol Barcelona 2:0 (45. Soriano, 80. vlastní D. Lopéz), FC Barcelona - Vigo 5:0 (24. a 64. Messi, 40. Neymar, 58. Rakitič, 61. Umtiti), Gijón - La Coruňa 0:1 (45.+1 Mosquera), Betis Sevilla - San Sebastian 2:3 (16. Mandi, 65. Sanabria - 26. a 72. Xabi Prieto, 9. Bautista), Atlético Madrid - Valencia 3:0 (10. a 83. Griezmann, 48. Gameiro), Las Palmas - Pamplona 5:2 (7. a 87. Rodríguez, 55. Livaja, 70. vlastní García, 76. Mesa - 31. a 37. Kodro), Bilbao - Málaga 1:0 (72. García z pen.).