Slovenský lídr otočil zápas s nováčkem

B r a t i s l a v a - Úvodní jarní kolo slovenské fotbalové ligy nepřineslo žádné překvapení. Vedoucí Inter Bratislava bez problémů vyhrál na stadiónu nováčka Púchova 3:1 a Slovan Bratislava rozstřílel Ružomberok 4:1. Obhájce titulu Inter prohrával v Púchově od 16. minuty gólem Perniše. Slovenský reprezentant a úřadující král ligových střelců Szilárd Németh však osm minut nato vyrovnal a druhým gólem v utkání v 55. minutě dostal Bratislavany do vedení. Skóre uzavřel šest minut před koncem střídající Czinege. Bratislavský Slovan nedal Ružomberku nejmenší šanci. Dva góly v utkání vstřelil Vittek, na 2:0 zvýšil patnáctým gólem v sezóně reprezentant Meszároš, který vede tabulku ligových kanonýrů.

Trenér Slovanu Bratislava Stanislav Jarábek poslal na hřiště šest nových hráčů včetně českého záložníka Radima Nečase, který přišel z pražské Slavie. V brance dostal příležitost Kelemen ze Sence před českým gólmanem Tomášem Bernadym. Na protější straně odehrál celý zápas český obránce Aleš Hellebrand.

Žilina odolávala v Prešově 86 minut, nakonec však odjela s prohrou 0:3. V dresu Žiliny podal nevýrazný výkon v útoku Marcel Švejdík z druholigové Plzně a trenér Jurkemik jej po 69 minutách stáhl ze hřiště.

Spartak Trnava si rozdělil s Trenčínem po bodu za remízu 0:0. Hostům nepomohlo ani pět nových posil včetně českých krajánků v záloze, Jana Nečase z Liberce a Lubomíra Knappa z ostravského Baníku.

1. FC Košice s novou akvizicí v brance, Jiřím Kobrem z Viktorie Žižkov podlehli  na hřišti  Petržalky 1:3. Na třech gólech v síti českého gólmana se podepsala také
velice slabá obrana košického mužstva. V úvodu druhého poločasu sice hosté srovnali jednogólové vedení Petržalky, jenže domácí trenér Dušan Galis zareagoval nasazením mladých, běhavých hráčů. Náhradníci se mu před 4165 diváky odvděčili dalšími dvěma góly.

Púchov - Inter 1:3
(16. Perniš - 24. a 55. Sz. Németh, 84. Czinege)

Trnava - Trenčín 0:0

Prešov - Žilina 3:0
(86. Filip, 90. Adam, 90. Seman)

Slovan - Ružomberok 4:1
(39. a 75. Vittek, 43. Meszároš, 57. N. Hrnčár z pen. - 47. Fabuľa)

Petržalka - 1. FC Košice 3:1
(40. Majoroš, 56. Sýkora, 61. Kubala - 48. Štrba).

10. Trenčín 19 3 5 11 15:35       14

Lubomír Meszároš ze Slovanu Bratislava přeskakuje Mikuláše Františka z Ružomberoka v utkání úvodního jarního kola slovenské fotbalové ligy.