Slovan vyhrál derby a je první o osm bodů

Bratislava - V dohrávaném utkání 18. kola slovenské ligy dnes zvítězil hostující Slovan v bratislavském derby nad fotbalisty Interu 3:1 a po podzimu vede tabulku o osm bodů před Trnavou. Inter je šestý. Domácí sice v zápasu, který vedla česká trojice rozhodčích Vidlák - Kašný, Hruška, vstřelili po čtvrthodině první gól, ale Slovan zanedlouho skóre otočil. V nastaveném čase druhé půle potom ještě pojistil vítězství hostujícího mužstva Šesták.

Fotbalisté Trenčína se odpoutali z posledního místa tabulky, když  vyhráli na hřišti v Michalovcích nad týmem z Košic 3:2 a bodově přeskočili nejen svého protivníka, ale také Dubnici nad Váhom.

Ta doma pouze remizovala bez branek s Petržalkou a má o gól horší skóre než předposlední Košice. Mistrovská Žilina doma rozdrtila Ružomberok, ale i tak zůstala na třetím místě.

Košičtí fotbalisté přitom vyhráli první poločas 2:1, a to ještě Obšitník v 22. minutě neproměnil penaltu. Hosté však v druhé půli skóre otočili, čtvrt hodiny před koncem rozhodl o jejich vítězství Hanko.

Druhé místo si pojistila Trnava, která doma porazila Púchov 2:1.

Podzim zakončí nedělní bratislavské derby Interu proti vedoucímu Slovanu.

Výsledky 18. kola:
Inter Bratislava - Slovan Bratislava 1:3 (16. Drobňák - 22. Obžera, 27. Dzúrik, 90. Šesták)
Trnava - Púchov 2:1 (58. Staňo, 74. Kožuch - 51. Privarčák),
Dubnica - Petržalka 0:0,
Košice - Trenčín 2:3 (3. Semanco, 31.Mati - 8. a 48. Ivana, 76. Hanko)
MŠK Žilina - SCP Ružomberok 4:0 (30. a 63. Gottwald, 12. Labant z pen., 90. Rusnák)

10. Dubnica           18  5 3 10 15:25 18

Marián Molnár z Trnavy (vlevo) v souboji s Ivanem Belákem a Igorem Holčíkem (vpravo) z Púchova v utkání slovenské fotbalové ligy.