• 1
Argentinec Sergio Agüero se v zápase osmého kola Premier League blýskl pěti góly do sítě odevzdaného Newcastlu. Napodobil tak Poláka Roberta Lewandovského z Bayernu, který vstřelil stejný počet branek před dvěma týdny proti Wolfsburgu. A stačilo mu na to dokonce o deset minut méně než Agüerovi.

Manchester City potřeboval proti Newcastlu nutně zvítězit a vrátit se zpět do čela tabulky. Jasný cíl ovšem naboural po necelých dvaceti minutách Mitrovič, který prvním gólem v Premier League poslal Newcastle do vedení.

To hosté drželi až do 42. minuty, kdy se mezi střelce poprvé zapsal Sergio Agüero. Hned po poločase se argentinský reprezentant prosadil podruhé a vzápětí dokonal hattrick. „Je schopen vstřelit gól z každé situace. Je naprosto skvělé, že ho máme v týmu,“ chválil svého nového spoluhráče De Bruyne, jenž si po přestupu z Wolfsburgu na nové prostředí teprve zvyká.

A zvyká si rychle. V sedmém utkání ve světle modrém dresu se v sobotu prosadil už počtvrté a proti Newcastlu zvyšoval na 4:1. Během čtyř minut tak domácí odskočili Newcastlu na rozdíl tří branek a prakticky tím rozhodli celý zápas. Jeden muž ale stále neměl dost.

Sergio Agüero nejdříve střelou z hranice šestnáctky zvýšil čtvrtým gólem na 5:1 a pátou trefou v zápase upravil za další dvě minuty na konečných 6:1. Na všechny góly potřeboval jen dvacet minut a stal se teprve pátým hráčem v historii Premier League, kterému se něco podobného podařilo. Před ním skórovali v utkání Premier League pětkrát jen Andy Cole, Alan Shearer, Jermain Defoe a Dimitar Berbatov.

Ještě žádný fotbalista v Anglii ovšem nedal v jednom zápase gólů šest, na tuhle výzvu ale musel zapomenout i Agüero. V 66. minutě totiž střídal. „O přestávce byl ošetřovaný kvůli lehkému zranění, nechtěl jsem riskovat větší problém,“ řekl o změně trenér Pellegrini.

„Jsem opravdu šťastný za výkon, který jsme dnes převedli. Nestačil nám jen jeden gól, ale chtěli jsme fanouškům ukázat, jak moc si fotbal užíváme,“ hodnotil Pellegrini. „Sergio je výjimečný hráč. V poslední době měl trochu smůlu, protože neproměňoval šance, do nichž se dostával. Dnes si to ale vynahradil, proměnil úplně všechno,“ radoval se na konci domácí manažer.