Dortmund - Freiburg

Dortmund - Freiburg - Brankář Dortmundu Roman Weidenfeller (vlevo) odráží v zápase s Freiburgem míč, vedle něj padá jeho spoluhráč Dede. | foto: Reuters

Rychlý gól nepomohl, Wolfsburg už není první

• 1
Berlín - Fotbalisté Wolfsburgu se v Hamburku dostali do vedení už v 16. vteřině, ale nakonec o vedení přišli a prohra je sesadila z prvního místa v německé lize. Vystřídal je Bayern Mnichov, který naopak dokázal svůj zápas otočit a porazil Kaiserslautern 3:1. Dortmund i bez potrestaného Kollera porazil Freiburg a odskočil z pásma bezprostředního ohrožení sestupem.

Pro Bayern zápas s Kaiserslauternem nezačal dobře. Už v sedmé minutě zaskočil domácí obranu Riedl, ale Bayern se rychle vzpamatoval a především zásluhou peruánské dvojice Pizarro - Guerrero zápas otočil.

Wolfsburg vedl v Hamburku už po 16 vteřinách díky Brdaricovi, ale nakonec prohrál 1:3. Za vítěze hrál do 74. minuty David Jarolím.

Za Dortmund nastoupil proti Freiburgu na místě stopera teprve dvacetiletý Brzenska a už ve čtvrté minutě po Rosického rohu dal svůj vůbec první ligový gól. Ukončil tak střelecký půst Borussie, který trval 322 minut. Madouni pak náskok zdvojnásobil a fanoušci na Vestfálském stadionu se teprve podruhé v této sezoně radovali z vítězství.

Hráči Hannoveru stoupají nenápadně vzhůru tabulkou a málem si odvezli všechny body z Norimberku. Domácí však mají slovenského kanonýra Mintála, jenž devět minut před koncem svým jedenáctým gólem v sezoně vyrovnal na konečných 1:1. Sedmadvacetiletý útočník, jenž původně svůj dnešní start zvažoval kvůli bolavému kotníku, se tak osamostatnil v čele tabulky střelců bundesligy.

Leverkusen před cestou na hřiště Realu Madrid moc sebevědomí nezískal a doma prohrál se Schalke 0:3. Vyhlídky Werderu Brémy na obhajobu titulu dostaly další trhliny prohrou na půdě nováčka v Bielefeldu 1:2. Nejlepší ligový střelec Buckley sice tentokrát svůj účet nevylepšil, ale zato oba góly připravil. Celý zápas odehrál v obraně vítězů i Petr Gabriel.

Poslední Rostock sahal na hřišti Herthy překvapivě po třech bodech, ve třetí minutě nastavení však Brazilec Marcelinho vyrovnal. Nový kouč Hansy Berger se mohl radovat alespoň z toho, že při své premiéře na lavičce zastavil sérii porážek na číslo pět.

Výsledky 0:1 zarmoutily hned pět českých fotbalistů. Mönchengladbach s triem Ulich, Heinz, Svěrkoš v základní sestavě tímto poměrem prohrál ve Stuttgartu, Bochum prohrála i s útočníky Trojanem a Lokvencem v Mohuči. Pro Trojana utkání skončilo už o přestávce, Ulich odstoupil ve svém duelu v 61. minutě.

Výsledky, 14. kolo:
Mohuč - Bochum 1:0 (19. Silva), Bayern - Kaiserslautern 3:1 (12. Pizarro, 27. Frings, 65. Guerrero - 7. Riedl), Dortmund - Freiburg 2:0 (4. Brzenska, 81. Madouni), Bielefeld - Brémy 2:1 (45. Vata, 77. Küntzel - 83. Klasnič), Leverkusen - Schalke 0:3 (26. Sand, 37. Ailton, 71. Lincoln), Hertha Berlín - Rostock 1:1 (90. Marcelinho - 36. T. Rasmussen), Stuttgart - Mönchengladbach 1:0 (56. Kuranyi), Hamburk - Wolfsburg 3:1 (40. Van Buyten, 45. Barbarez, 90.+2 Romeo - 1. Brdaric), Norimberk - Hannover 1:1 (81. Mintál - 56. Stendel).